Naszyjniki z literą, znów modne! Zobacz jakie wybrać!

Każda kobieta, która choć trochę interesuje się modą z pewnością zauważyła, że wielu projektantów biżuterii bardzo chętnie sięga po naszyjniki z literką. Tego typu ozdoby lata tamu były prawdziwym modowym hitem. Dziś ponownie stały się popularne, jednak nosimy je nieco inaczej. Co warto wiedzieć o naszyjnikach z literą?

Naszyjniki z literą kiedyś i dziś

Kiedy naszyjniki z literą po raz pierwszy stały się modne, kobiety wybierały przede wszystkim ozdoby z pierwszą literą swojego imienia. Współcześnie trend ten nadal się pojawia, jednak równie chętnie decydujemy się na litery symbolizujące imiona ukochanych osób (na przykład, partnera, dzieci, a nawet ulubionego zwierzaka). Dawniej bardzo popularne było noszenie jednej litery na prostym łańcuszki. W nadchodzącym sezonie nie musimy trzymać się żadnych reguł. Z powodzeniem możemy używać większej ilości liter. Niektóre kobiety łączą je w całe imiona, inne wybierają kilka liter oznaczających imiona ich bliskich. Zdarza się, że znaczenie noszonych symboli zna tylko osoba, która je wybrała (mogą być to na przykład litery przynoszące szczęście).

Naszyjniki z literą

Sposób na naszyjnik z literą

Zwolenniczki minimalizmu bardzo chętnie noszą pojedyncze litery zawieszone na subtelnym, cienkim łańcuszku. Taka biżuteria pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Delikatny naszyjnik można założyć do pracy i na wielkie wyjście. Wybierając krótki łańcuszek podkreślimy kształtną szyję. Jeżeli chcemy, żeby nasza biżuteria w większym stopniu przyciągała spojrzenia, pomyślmy o naszyjnikach z literą na koliach z pereł. Świetnym pomysłem jest też łączenie tego typu ozdób z inną biżuterią (w przypadku, gdy decydujemy się na noszenie kilku naszyjników, wybierajmy takie, które będą różniły się długością).

Naszyjniki z literą

Naszyjnik ze stali – modny dodatek, który podkreśli nasz indywidualny stylizacji

Dzięki umiejętnie dobranemu naszyjnikowi z literą podkreślimy swój niepowtarzalny styl. Przed zakupem warto jest się zastanowić nad kolorem tego typu ozdoby. Kobiety o chłodnych typach urody (czyli lato i zima) będą przepięknie prezentowały się w biżuterii w kolorze srebrnym . Analogicznie Panie o urodzie ciepłej powinny wybierać naszyjniki z literą w kolorze złotym (https://www.manoki.pl/pozlacany-naszyjnik-z-literka-s-na-lancuszku-stal-szlachetna,t11201.html). Jeżeli nie możemy zdecydować się na jeden kolor – spróbujmy je zmieszać. Biżuteria łącząca srebro i złoto w jednym jest współcześnie szalenie modna (i co najważniejsze – pasuje każdemu).

W zależności od naszych potrzeb litery mogą być proste, bez żadnych ozdób. Znajdziemy również modele bogato zdobione, które będą doskonałym uzupełnieniem wyjściowej kreacji.

Prezent dla wyjątkowej kobiety w każdym wieku

Naszyjniki z literą należą do gadżetów często kupowanych jako prezent. Osobami obdarowanymi są Panie w każdym wieku. Kiedy decydujemy się na zakup biżuterii dla nastolatki lub młodej kobiety – warto jest wybrać literę symbolizującą jej imię. Podobnie możemy postąpić kupując naszyjnik z literą dla babci. W tym przypadku można również zaryzykować zakup ozdoby z inicjałami ukochanych wnuków.

W sytuacji, gdy nie mamy pewności jaki naszyjnik spodoba się kobiecie, którą zamierzamy obdarować, warto jest wybierać modele jak najprostsze (które zawsze można połączyć z inną biżuterią). Upewnijmy się również, czy ich długość jest odpowiednia.

Naszyjniki z literą – solidne, bezpieczne i trwałe

Kupując naszyjniki z literą warto pamiętać, że biżuteria ta musi być wykonana z bezpiecznych i trwałych materiałów. Zdecydowanie dobrze jest zainwestować w naszyjniki z hipoalergicznej stali nierdzewnej, gdyż są one bezpieczne nawet dla kobiet z wrażliwą skórą i alergią na metale szlachetne. Dodatki ze stali szlachetnej są niesamowicie trwałe i nawet po długim czasie codziennego użytkowania zachowują swój przepiękny kolor. Charakteryzuje je także zwiększona odporność na działanie wody i uszkodzenia mechaniczne (pod tym względem mogą być nawet lepszym wyborem niż stosunkowo miękkie złoto).

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez kubka…