Elegancki wygląd. Jak się ubrać do pracy?

Elegancki wygląd. Jak się ubrać do pracy?

Wygląd w pracy to kluczowa kwestia, która tyczy się zasad etyki lub panującego z góry dress code. To ważne, aby wyglądać schludnie oraz czuć się dobrze. Jakie zatem elementy w kobiecej garderobie wybrać oraz jak się ubrać do pracy? Kilka wskazówek przedstawimy w poniższym artykule.

Wygląd w pracy

Wygląd w pracy to kluczowa kwestia, jeśli zależy nam na odpowiedniej prezentacji. W zależności od stanowiska oraz branży firmy, ubiór służbowy może nieco się różnić. Dlatego dress code to pewien wyznaczony odgórnie kanon, który informuje nas o regułach ubioru służbowego. Zasad, co do wyglądu w pracy jest kilka. Przede wszystkim powinien być on spójny i tworzyć jedną część. Ponadto liczy się umiar. Wówczas warto wybrać kilka elementów, które będą ze sobą współgrać. Pomóc w tym może odpowiednia kolorystyka. Ona także odgrywa kluczową kwestię podczas wyboru ubioru służbowego. Nie należy obawiać się, że będziemy zmuszeni zrezygnować z intensywnych odcieni. Warto je po prostu ograniczyć. Niekiedy kontrastujący kolor wystarczy jako dodatek do danej stylizacji. W całym stroju powinny dominować stonowane odcienie. Dlatego pożądana w dalszym ciągu jest czerń, szarość, biel, granat czy beż. Niektóre z eleganckich kolorów, np. zieleń lub czerwień powinny stanowić dodatek. Intensywne barwy mogą uzupełniać całą stylizację. Kolory wraz z dodatkami powinny być zwieńczeniem danego ubioru.

Eleganckie ubrania

Kolejnym krokiem, dzięki którymi uzyskamy elegancki wygląd jest wybór odpowiednich ubrań. Sytuacja staje się nieco trudniejsza szczególnie zimą, gdy niekiedy sama koszula bez marynarki bądź swetra nie jest wystarczająca. Oczywiście możemy pokusić się o wybór eleganckich spodni. W tym wypadu najlepszą opcją będą cygaretki. Nie jest to jednak konieczność rezygnacji z klasycznych jeansów. Warto tylko pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu. Mowa tutaj o ich kolorze, który powinien być zdecydowanie ciemniejszy. Zrezygnować należy z modeli z przetarciami oraz dziurami. Możemy także wybrać spódnice o ołówkowym bądź szerszym kroju, które nadadzą elegancki charakter. To także możliwość założenia sukienki. Wszystko jedynie powinno opierać się o stonowane fasonach bez zbyt dużej ilości wzorów oraz odkryć. Do spódnicy, jak i sukienki możemy założyć rajstopy, dzięki którym nie będziemy odczuwać zimna. Warto spódnice oraz spodnie połączyć z koszulą, marynarką bądź swetrem. Wszystko jednak powinno opierać się o poczucie komfortu w pracy. Pamiętajmy, że całą stylizację powinniśmy zwieńczyć obuwiem oraz okryciem wierzchnim. Do wyboru mamy kurtki zimowe damskie bądź płaszcze. Oba te warianty wybrane odpowiednio będą z pewnością uzupełnieniem całego ubioru.

źródło zdjęcia: freepik.com

_____________REKLAMA __________ fotograf ślubny kraków

Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ