Fashion with Passion- szczecińskie licealistki pokazują, że prawdziwa moda to pasja i dobre samopoczucie

Fashion with Passion to projekt realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przez Kasię, Hanię, Natalię i Wiktorię – uczennice szczecińskich liceów. Projekt jest skierowany do każdego, kto kupuje w tak zwanych „sieciówkach”. Koordynatorkom projektu zależy na szerzeniu świadomości o problemie „szybkiej mody”. Ich priorytetem jest zmiana podejścia społeczeństwa do zakupów oraz ubrań z drugiej ręki, a także nauka świadomego wyboru ubrań, by zwalczyć konsumpcjonizm. Zespół stawia sobie za cel polepszenie podejścia społeczeństwa do mody.

Jakie akcje podejmuje inicjatywa licealistek?

Działania projektu skupiają się wokół prowadzenia informacyjno-edukacyjnych kanałów w mediach społecznościowych. Wobec obecnej sytuacji na świecie dziewczyny podjęły decyzje, aby realizować projekt pomagając uchodźcom. Dziewczyny prowadziły przez dwa tygodnie zbiórkę odzieży na terenie Szczecina i okolic, a uzyskane ubrania rozdawały wszystkim chętnym i potrzebującym przy okazji zbierając datki, które będą w najbliższych dniach przekazane na zbiórkę pieniężną, której celem jest pomoc Ukrainie. Uczennice uważają, że w ten sposób będą mogą jednocześnie pomóc naszym sąsiadom realizując główny cel projektu jakim jest nadawanie ubraniom drugiego życia. 

Realizując nasz projekt czujemy, że robimy coś naprawdę istotnego dla drugiego człowieka. Ostatnie tygodnie pokazały nam, że nasz projekt to już nie tylko niewinna zabawa, a nasze działania mają naprawdę istotny cel. Zobaczenie uśmiechu na twarzach osób, którym rozdawałyśmy odzież było naprawdę wspaniałym uczuciem.

Jak mówi motto projektu: „Stwórz własną modę, nie pozwól innym robić tego za Ciebie.” Dziewczyny próbują wprowadzać tę zasadę nie tylko w swoje życia, ale również ich obserwatorów.

Pokazując naszą przygodę ze świadomą modą nieustannie próbujemy czegoś nowego Chodzimy po tak zwanych lumpeksach i szukamy perełek, czy uczymy się używać szydełka. Dzielimy się naszymi trudnościami i małymi sukcesami. Chcemy pokazać, że świadoma moda to nie tylko unikanie sieciówek, ale przede wszystkim dobra zabawa, satysfakcja i troska o otaczający nas świat.

To jednak dopiero początek ich zamierzeń, dlatego warto obserwować efekty ich działań, które pokazują przez swoje media społecznościowe!

Czym jest ethical closet? Dlaczego warto kupować w second-handach? Jak dbać o posiadane już ubrania i nadać im drugie życie? Jaki wpływ przemysł modowy ma na środowisko, pracowników fabryk, a nawet nas? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych regularnie przekazujemy naszym obserwatorom. Nie zwlekaj i zacznij żyć ze świadomą modą od dziś, ponieważ każda mała decyzja zamienia się w wielką zmianę!

Instagram: https://www.instagram.com/fashionwithpassion.zzt/

Facebook: https://www.facebook.com/Fashion-with-Passion-101328092394844

Tik tok: fashionwithpassion.zzt         

Share