Fitness i kulturystyka – akcesoria niezbędne dla aktywnych

Fitness i kulturystyka – akcesoria niezbędne dla aktywnych

Wśród specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do uprawiania sportu, prowadzenia treningów kulturystycznych i wykonywania różnych ćwiczeń fizycznych nie może zabraknąć akcesoriów wspierających osoby ćwiczące. Warto pamiętać, że podczas intensywnych treningów zdarzają się kontuzje. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które umożliwią nam szybką rehabilitację po doznanej kontuzji.

Najczęściej stosowane urządzenia i akcesoria wspomagające ruch

 Urządzenia wspomagające mięśnie i stawy powinny stanowić wyposażenie każdej aktywnej fizycznie osoby. Kontuzje zdarzają się bowiem nawet najlepszym i najbardziej doświadczonym sportowcom, dlatego warto mieć urządzenia czy akcesoria, które pomogą nam na szybki powrót do formy. Należą między innymi różnego typu masażery poprawiające kondycję mięśni i krążenie krwi, stabilizatory, ortezy w postaci opasek, ściągaczy stawów i temblaków, a także rollery rehabilitacyjne przeznaczone do masażu. Na stronie https://kronos-shop.pl/pol_m_FITNESS-I-KULTURYSTYKA-135.html znajdą Państwo najbardziej popularne akcesoria praktycznie dla każdego.

Wibracyjny masażer mięśni

Urządzenia zaliczane do kategorii masażerów wspierają pracę mięśni zarówno u osób aktywnie uprawiających sport, jak również u wszystkich  nieaktywnych fizycznie. Wibracyjne masażery mięśni HMS to profesjonalne urządzenia przeznaczone do masażu mięśni całego ciała.  Najwygodniejsze w użyciu są masażery w postaci pistoletu. Mają ergonomiczny kształt i można je z łatwością stosować samodzielnie. Działają na akumulator. Masażer wibracyjny HMS posiada szereg różnych końcówek w postaci nakładek: okrągłą, płaską, pocisk i widełki. Każda nakładka służy do masażu różnych partii mięśmi. Urządzenie to efektywnie wpływa na harmonijny rozwój mięśni, poprawia ich elastyczność, a w razie potrzeby łagodzi dolegliwości bólowe.

Rollery – specjalistyczne piłki rehabilitacyjne do masażu

Podwójna piłka rehabilitacyjna Spokey ERNA służy do masażu mięśni w trakcie rehabilitacji, m.in. po doznanej kontuzji. Roller został wykonany z miękkich, a jednocześnie trwałych materiałów. Urządzenie ma ergonomiczny kształt i zostało wyposażone w specjalne wypustki, które wspierają efektywny masaż wpływając na elastyczność mięśni. To uniwersalny sprzęt pozwala masować poszczególne mięśnie poprawiając ich pracę. Zwykle jest stosowane przez osoby po wysiłku fizycznym. M.in. po maratonach, innych zawodach czy ciężkich treningach sportowych. Ćwiczenia przy pomocy rollera wpływają na lepszą cyrkulację krwi, a ponadto zwiększyć zakres ruchów podczas ćwiczeń. Może być również stosowany do ćwiczeń antystresowych. Masaż mięśni przy pomocy rollera rozluźnia ciało, zmniejsza napięcie mięśni, a nawet przyspiesza regenerację skóry. Pomaga też zmniejszyć ból. Służy również do masażu rąk i stóp.

Ortezy HMS –niezbędne podczas urazów

Ortezy są bardzo pomocne po długich marszach i biegach oraz intensywnych treningach siłowych. Stabilizator stawu kolanowego ma za zadanie utrzymywać kolano w odpowiedniej pozycji, a ściągacz stawu skokowego zapobiega przeciążeniom stopy. Warto je mieć w domu, zwłaszcza, gdy uprawiamy sortport.

Materiał partnera

Share