Fotel uszak – do jakiego stylu wnętrza pasuje?

Meble wypoczynkowe to obowiązkowe elementy każdego salonu. Niesamowitą popularnością cieszy się w ostatnim czasie charakterystyczny fotel typu uszak. Szybko stał się synonimem idealnego miejsca do relaksu. Do jakich wnętrz pasuje tego typu fotel?

Fotek uszak jest w pierwszej kolejności kojarzony ze skandynawskim stylem wnętrz. Mało kto wie, że tak naprawdę pochodzi on z Francji. To właśnie tam pojawił się po raz pierwszy, wyraźnie wyróżniając się swoją konstrukcją. Obecnie zobaczyć go można w wielu domach. Wzrost zainteresowania sprawił, że fotel uszak dostępny jest teraz w wielu różnych odsłonach. Z czego wynika popularność tego modelu? Czy jest to fotel, który sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Rodzaje foteli typu uszak

Uszak to obecnie jedno z najpopularniejszych modeli siedzeń wykorzystywanych zarówno w salonie, jak i pokojach dziecięcych. Wyróżniają się wysokim i masywnym oparciem oraz wyjątkowo wygodnym siedziskiem. Fotel uszak w klasycznym wydaniu osadzony jest na niskich, drewnianych nóżkach. Ma także zaokrąglone podłokietniki, które dodatkowo zwiększają komfort spędzania w nim czasu. Elementem charakterystycznym jest często ozdobne pikowanie materiału. Uszaki w dostępne są również w zestawie z podnóżkiem. Razem stanowią idealny zestaw wypoczynkowy. Coraz częściej spotkać się można także z bardziej nowoczesną odsłoną tego mebla. Wyróżniają się one lekkością, ze względu na zastosowanie wyższych nóg i oparcia, które nie jest już tak masywne. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, w których tradycyjny model mógłby powodować efekt przytłoczenia. Fotele uszaki halomeble.pl/313-fotele-typu-uszak występują nie tylko w różnych rozmiarach, ale i obiciach. Od jednolitych kolorów po wzory w kratę, czy też kwiaty. Sprawia to, że uszak może stać się oryginalną gwiazdą każdego salonu.

Zalety foteli uszak

Wspomniane uszaki cenione są nie tylko we wnętrzach domowych, ale także przestrzeni biznesowej. Z czego to wynika? Współczesne modele uszaków dzięki swoim kształtom, a często także możliwości regulacji oparcia, stwarzają dużo wygodniejsze warunki do pracy. Jednocześnie stanowią element dekoracyjny, który łatwo dopasować do większości wnętrz. Komfort siedzenia, jaki zapewnia taki fotel, sprawia, że jest on w tej kwestii bezkonkurencyjny. Trudno o lepsze miejsce do wieczornego relaksu z książką. Uszaki docenią również młode mamy, spędzające długie godziny na karmieniu niemowląt. W takim fotelu można bez problemu uciąć sobie wygodną drzemkę. Fotele są idealnie wyprofilowane, zapewniając tym samym odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Uniwersalny wygląd sprawia, że uszaka można ustawić tak naprawdę w każdym pomieszczeniu w domu. Gdy nie będzie już potrzebny w pokoju dziecięcym, można go wykorzystać jako dodatkowe siedzenie dla gości w salonie. Z kolei ustawiony w sypialni, zapewni wygodne warunki do chwili wyciszenia się przed snem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Fani Batmana na całym świecie wstrzymują oddech. Po ponad 5…