Fotele obrotowe – nowoczesność i wygoda

Fotele obrotowe

W pozycji siedzącej, podczas wielu godzin spędzonych przed komputerem, fotel biurowy decydująco wpływa na efektywność i komfort pracy. Wybór odpowiedniego fotela do biura ma również znaczenie w aranżacji, ponieważ stylowy, elegancki i nietuzinkowy mebel może być jej kropką nad „i” . Jaki zatem powinien być nowoczesny fotel obrotowy?

„Zdrowy” fotel obrotowy

Ergonomia jest najważniejszym kryterium zakupu fotela biurowego. W końcu codziennie spędzamy w pozycji siedzącej minimum osiem godzin, a to z pewnością ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Bóle pleców, karku i ramion, bóle głowy, problemy z widzeniem i koncentracją – to tylko niektóre dolegliwości spowodowane pracą przed komputerem w niekomfortowym siedzisku. Dlatego tak ważne jest wyposażenie biura w fotele obrotowe, które mają wygodne oparcie – dostosowane do sylwetki i zapewniające komfort podczas wielu godzin spędzonych na siedząco. 

Kręgosłup w stabilnym krześle biurowym powinien być lekko wygięty w kształt litery „S”, tak aby jak najbardziej odciążyć mięśnie szkieletowe. Wyprofilowane oparcie fotela do biura jest więc podstawą komfortowej pracy. Np. w godnym polecenia fotelu biurowym Ergo oparcie wychyla się w ruchu skoordynowanym z siedziskiem, co sprawia, że plecy są nieustannie podparte. Fotel obrotowy Ergo to ergonomiczny mebel, na który warto zwrócić uwagę również dlatego, że ma szczególny element wspierający odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Ergonomiczny fotel do biura – czyli jaki?

Według przepisów BHP krzesło biurowe powinno posiadać regulację wysokości siedziska w zakresie 400-500 mm oraz regulację pochylenia oparcia w zakresie 5 stopni do przodu oraz 30 stopni do tyłu. W każdym fotelu do biura ważna jest możliwość obrotu wokół własnej osi w zakresie 360 stopni. Nie bez znaczenia są również podłokietniki, które powinny być umieszczone na wysokości od 190 do 250 mm, licząc od powierzchni siedziska. Prawidłowo dobrane krzesło biurowe, spełniające powyższe zasady, jest fotelem ergonomicznym, zatem nie powinno wpływać negatywnie na nasze zdrowie. 

Doskonale wyregulowany fotel, dostosowany do wagi i wzrostu pracownika, pozwala na swobodną, wielogodzinną pracę. Wszystkie te wymogi spełniają stylowe fotele obrotowe. Niektóre ich modele, np. Ergo, posiadają zagłówek, który dodatkowo wpływa na komfort pracy przed komputerem.

Nowoczesny fotel w designerskim biurze

Szukając foteli obrotowych, które sprawdzą się podczas wielu godzin pracy, mamy także na uwadze to, aby wkomponowały się w aranżację biura. Nie bez znaczenia są rodzaj siedziska oraz konstrukcja samego fotela. 

Na rynku znajdziemy nowoczesne krzesła obrotowe na kółkach wykonane z chromowanej stali, tapicerowane skórą w różnorodnej kolorystyce, np. fotele Jajo inspirowane projektem Arne Jacobsen’a – Egg Chair. Świetnie prezentują się w każdym biurze, mają funkcję kołyski, zwracają uwagę niebanalną formą i możliwością wybrania kilku kolorów, np. soczystego zielonego, musztardowej żółci oraz cukierkowego różu. Fotele obrotowe Jajo Soft dostępne są w meblowym sklepie internetowym Dkwadrat.pl.

Szalenie modne są także białe fotele – alternatywa dla eleganckich i klasycznych krzeseł obrotowych tapicerowanych czarną eko skórą. Biały fotel obrotowy na chromowanej bazie będzie strzałem w dziesiątkę podczas poszukiwań mebli do nowoczesnych aranżacji. Lekki w formie, prosty w wyrazie i przede wszystkim bardzo wygodny, wyprofilowany mebel pasuje do wielu minimalistycznych wnętrz biur. Sprawdzi się także we wnętrzach klasycznych, w których potrzebna jest mała odmiana kolorystyczna. W końcu czarne fotele obrotowe mogą się kiedyś znudzić, a biały mebel wykonany z elastycznej tkaniny, przepuszczającej powietrze i dającej uczucie komfortu będzie dobrym wyborem.

Oparcie fotela pokryte siatką ułatwiającą przepływ powietrza to jednocześnie lekkość w formie, ale także gwarancja wygodnej pracy siedzącej. Założenie to spełnia fotel biurowy CH1191. Jeszcze bardziej odważnie wyglądają kolorowe fotele do biur, tapicerowane nie tylko eko skórą, ale także wzorzystymi tekstyliami, skupiającymi uwagę stylowymi wzorami w paski, kropki i inspirowane awangardą.

Tekst powstał w oparciu o treści ze strony Dkwadrat.pl.

Share