Fototapeta przestrzenna – sprytny sposób na większe wnętrze

Zwyczaj bywa tak, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Im dłużej główkujemy, im więcej się zastanawiamy, tym bardziej zapętlamy się w spiralę nierozwiązywalnych problemów. Jeśli zmagasz się z aranżacją niewielkiego wnętrza nie myśl o zatrudnianiu dekoratora wnętrz, wyburzaniu ścian czy rearanżacji całego wystroju. Postaw na proste i szybkie rozwiązanie jakim jest Fototapeta przestrzenna.

Fototapeta przestrzenna

Żyjemy w czasach, w których nacisk położony jest na błyskawiczne działania i natychmiastowe efekty. Nie lubimy czekać, ani poświęcać zbyt dużo energii, aby coś uzyskać. Im szybciej, tym lepiej. Właśnie z myślą o potrzebach współczesnego człowieka powstała fototapeta przestrzenna, która w zaledwie kilka chwil jest w stanie przemienić kameralny pokój w przestronne wnętrze. O to, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie zapytaliśmy specjalistę od aranżacji wnętrz z portalu Redro.pl:

Fototapeta 3D to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ jest dziecinnie proste, bardzo szybkie i niezwykle efektowne. Niezależnie od tego, czy chcesz powiększyć optycznie salon, kuchnię czy łazienkę, bez trudu znajdziesz taki rodzaj fototapety oraz taki wzór, który doskonale sprawdzi się w wybranym przez Ciebie miejscu. Niektórzy obawiają się, że montaż fototapety jest wyzwaniem ponad ich siły. Wystarczy zamówić specjalistę, który zrobi to w 2-3 godziny, a Ty będziesz się cieszyć spektakularnym efektem przez wiele długich lat. Współczesne dekoracje ścienne są bowiem niezwykle wytrzymałe.

fototapeta (3)
Fototapeta przestrzenna

https://redro.pl/fototapety/tematy/przestrzenne/

Trzeci wymiar ukryty w fototapecie

Fototapety przestrzenne na wymiar posiadają wiele zalet, ale tą najistotniejszą jest to, że potrafią optycznie powiększyć wnętrze. Trójwymiarowe przedstawienie sprawia, że metraż od razu wydaje się być większy o kilka metrów. Dzieje się tak dlatego, że płaska ściana przestaje sprawiać wrażenie zamkniętej przestrzeni. Otwierając się na malowniczy krajobraz czy panoramę wielkiego miasta – w zależności od tego, na jaki wzór się zdecydujemy.

Dzięki temu, że nowoczesne fototapety 3d wykonywane są na różnych materiałach, również wodoodpornych, z ich pomocą możemy urządzić i optycznie powiększyć nie tylko takie typowe pomieszczenia jak salon czy sypialnia, ale także łazienkę czy kuchnię.

Dla wielu ludzi problemem jest nie tylko zbyt mały metraż kuchni czy łazienki, ale także brak okien w tych pomieszczeniach – zwłaszcza, gdy mieszkamy w bloku. Wydawać by się mogło, że na to nie ma żadnego praktycznego rozwiązania. Tymczasem z pomocą przychodzą nam przestrzenne fototapety przedstawiające okno otwierające się na malowniczy pejzaż. To prosty trick, który oszuka nasz zmysł wzroku i sprawi, że wnętrze będzie się wydawać nie tylko większe, ale także lepiej doświetlone. – doradził nam specjalista od aranżacji nietypowych przestrzeni.

Nowoczesne miasto czy malowniczy pejzaż?

fototapeta (2)
Fototapeta przestrzenna

https://redro.pl/fototapeta-traffic-in-hong-kong-at-sunset-time,37255447

Decydując się na konkretny wzór fototapety warto kierować się nie tylko jak najlepszym efektem trójwymiarowości, ale także tym, by wybrane przez nas przedstawienie pasowało do naszego wnętrza. Wśród przestrzennych wzorów największym uznaniem cieszą się pejzaże, panoramy miast. A także architektura w postaci schodów, tuneli lub otwartych okien oraz abstrakcyjne kompozycje o geometrycznym charakterze. Jeśli lubimy nowoczesne rozwiązania zdecydujmy się na widok Londynu, Nowego Jorku czy Tokio. Taka tapeta ożywi nasz salon, w klasycznych aranżacjach znakomicie sprawdzą się krajobrazy. Fanom minimalizmu proponujemy przestrzenne wzory bazujące na geometrycznych złudzeniach optycznych. Z kolei fototapeta przestrzenna do przedpokoju, niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest nasz dom czy mieszkanie, powinna być dokładnie przemyślana. Będzie ona bowiem naszą wizytówką, dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybranie najlepszego przedstawienia.

Materiały firmowe

Share