Gadżety erotyczne dla kobiet

gadżety erotyczne dla kobiet

Gadżety erotyczne wciąż jeszcze bywają tematem tabu, niektóre kobiety nie chcą się przyznać, że je posiadają. Inne wręcz wstydzą się w takie zaopatrzyć, a jeszcze inne – mówią o tym otwarcie. Tego typu przedmioty kobiety często kupują sobie same, jednak równie często otrzymują jako prezent – od męża, partnera, koleżanek, z okazji wieczoru panieńskiego czy osiemnastki. Jakie gadżety kobiety wybierają najczęściej i co oferuje rynek?

Wibrator

Wibrator jest chyba najpopularniejszym gadżetem erotycznym wybieranym przez kobiety oraz najczęstszym prezentem z tego zakresu. Wybierając wibrator, wiele kobiet kieruje się nie tylko jego funkcjonalnością, ale też wyglądem. Rynek oferuje gadżety w różnych kształtach i kolorach, co jest istotne dla wielu osób. Istnieją również wibratory o różnych rozmiarach, proste, zagięte na końcu, pofałdowane, z wypustkami czy rozszerzające się na kształt główki penisa. Najlepiej wybrać model, który posiadać będzie kilka trybów wibracji tak, by na pewno znaleźć coś dla siebie. Niektóre wibratory są wodoodporne, można wybrać również takie na baterie lub ładowane. Przy kupnie wibratora ważne jest również, by wybrać gadżet wykonany z medycznego silikonu lub ABS – są one najbezpieczniejsze dla zdrowia i najlepsze z punktu widzenia higieny. Silikon medyczny jest ponadto gładki i przyjemny w dotyku. Jeśli chodzi o rodzaje wibratorów, to dostępnych jest kilka podstawowych typów. Wibratory klasyczne, wibratory zagięte w celu umożliwienia stymulacji punktu G, wibratory typu „królik” posiadające wypustkę do masowania łechtaczk. Oraz mini-wibratory, które bez problemu mieszczą się w kobiecej torebce, przeznaczone głównie do stymulacji łechtaczki – tzw. „paluszki”. Można spotkać również wibratory w kształcie litery U, które umożliwiają stymulację nie tylko pochwy, ale i jednocześnie łechtaczki. Wibratory w kształcie litery S natomiast stymulują dodatkowo punkt G.

Kulki gejszy

Kulki gejszy są popularnym przedmiotem wybieranym przez kobiety. Służą nie tylko jako gadżet erotyczny, ale także w celu ćwiczeń tzw. mięśni Kegla. Dzięki nim można poprawić swoją formę po ciąży, ale też polepszyć jakość życia seksualnego. Osoby starsze czy posiadające osłabione mięśnie dna miednicy mogą użyć kulek waginalnych także w celu zapobiegania nietrzymaniu moczu. Oferowane na rynku kulki gejszy mają różne kolory i kształty – znajdziemy kulki w tradycyjnej formie, w kształcie łezek, serduszek. Spotkać można zestawy złożone z jednej lub dwóch kulek, o różnej wielkości i ciężarze. W celu wykonywania efektywnych ćwiczeń należy je odpowiednio dobrać, biorąc pod uwagę wiek, ilość porodów, budowę pochwy czy wyćwiczenie mięśni dna macicy. Ponadto kulki wykonane są z różnych materiałów. Najbezpieczniejszymi i najbardziej higienicznymi materiałami jest silikon medyczny, ABS, szkło lub metal. Powinno się natomiast unikać kulek żelowych czy połączonych za pomocą sznurka, które mogą wywoływać infekcje z racji tego, że ciężej utrzymać je w idealnej czystości. Niektóre firmy oferują również kulki progresywne. W zależności od potrzeb i zaawansowania ćwiczeń, można używać na raz jednej lub dwóch kulek o różnej wielkości i ciężkości. Na rynku znajdziemy również kulki drgające. Podobną funkcję spełniają tzw. jajka stymulujące.

Masażer łechtaczki

Gadżet ten to małych rozmiarów wibrator, który można nosić przy sobie cały dzień. Zwykle masażery są wykonywane z dużą starannością o detale, wygląd i przyjemne dla oka opakowanie po to, by zaspokoić potrzeby estetyczne kobiet. Gadżety te mają również różne kolory i kształty, np. serduszka, szminki, owalu, łezki, palca. A nawet płatków kwiatu, muszelki, diamentu, króliczka czy rybki. Gadżet można wykorzystać w celu masturbacji, ale też w czasie gry wstępnej czy stosunku z partnerem.

Gdzie zaopatrzyć się w gadżety erotyczne?

Istnieją sklepy stacjonarne oferujące tego typu asortyment, tzw. sexshopy. Wiele kobiet jednak bardziej komfortowo czuje się, zamawiając sprawdzone gadżety przez Internet. Istnieje wiele sklepów internetowych oferujących podobne zaopatrzenie, a przy tym zapewniających dyskretną przesyłkę.

Artykuł sponsorowany

Share