Garnitur biznesowy – jaki powinien być?

Garnitur biznesowy - jaki powinien być

Nie od dziś wiadomo, że wygląd się liczy. Wrażenie, jakie na kimś wywrzemy podczas pierwszego spotkania, może mieć wpływ na naszą dalszą relację. Od dobrego wyglądu może zależeć nasz sukces – zarówno zawodowy, jak i prywatny. Aby wyglądać dobrze, musimy przede wszystkim czuć się komfortowo. Nasz strój powinien być dopasowany do okazji. W modzie męskiej ubiorem ponadczasowym, który każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie, jest garnitur biznesowy. Powinien być gładki, bez rzucających się w oczy wzorów.

Ubiór na co dzień i na specjalne okazje

Garnitur biznesowy charakteryzuje się tym, że może być noszony na co dzień. Jednocześnie sprawdzi się podczas ważniejszych spotkań i uroczystości. Takie garnitury możemy założyć rano, idąc do pracy, a po niej wybrać się do teatru lub na ważną randkę. Wesela, świąteczne spotkania rodzinne, bankiety, eleganckie przyjęcia – tutaj również sprawdzi się garnitur biznesowy. To uniwersalny strój, który jest elegancki i komfortowy. Ponadczasowa czerń sprawdzi się podczas bardziej oficjalnych okazji. Ten kolor powinni też wybrać ci, którzy kupują swój pierwszy garnitur. Najlepszymi kolorami – obok czarnego – będą również garnitury szare, grafitowe i granatowe.

Właściwy materiał ma kluczowe znaczenie

Garnitury wykonane z naturalnych materiałów będą najlepsze do noszenia na co dzień. Mając na sobie ubranie przez kilka lub kilkanaście godzin oczekujemy swobody i funkcjonalności. Dobrym materiałem, z którego może zostać uszyty garnitur, jest np. wełna. Dzięki niemu nasza skór oddycha, a my czujemy się lepiej. Ponadto takie garnitury nie gniotą się. To istotne szczególnie wtedy, gdy zależy nam na tym, by dobrze się prezentować przez cały dzień. Bez względu na to, czy kupujemy gotowe garnitury w sklepie, czy też zamawiamy szycie garniturów na miarę, postawmy na naturalne materiały.

Jak dopasować garnitur do każdej sylwetki?

Nieprawdą jest twierdzenie, że garnitury dobrze leżą tylko na niektórych mężczyznach. Można odpowiednio dopasować garnitur do każdej sylwetki, wzrostu i wagi. Ramiona marynarki powinny leżeć swobodnie. Nie oznacza to, że mają być za luźne. Jeśli na ramionach tworzą się załamania, a rękawy garnituru „wiszą”, to możemy być pewni, że marynarka jest za duża. Rękawy powinny kończyć się przed nadgarstkiem, nie mogą zakrywać dłoni. Marynarka powinna dzielić całą sylwetkę na pół. Jeśli zaś chodzi o nogawki, to powinny nieznacznie sięgać butów. Najlepszym rozwiązaniem w poszukiwaniu rozmiaru dopasowanego idealnie do sylwetki, będzie szycie garniturów na miarę.

Artykuł sponsorowany

Share