Genodieta – bezpieczna i zdrowa dieta odchudzająca

Nadmierna masa ciała to coraz bardziej powszechny problem w Polsce i na świecie. W naszym kraju problem ten dotyczy już ok. 50% kobiet i 64% mężczyzn. Zbyt wysoka waga to pierwszy krok do rozwoju wielu poważnych chorób. Takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca. Ważne jest więc podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą na bezpieczną i trwałą utratę zbędnych kilogramów. Co to jest Genodieta?

Dieta oparta na własnym DNA

Dotychczas nie wymyślono jednej diety, która byłaby odpowiednia dla wszystkich. Metodą umożliwiającą trwałą redukcję wagi jest natomiast genodieta – czyli indywidualny, zgodny z własnym DNA sposób odżywiania. Jest on opracowywany na podstawie wyniku badania Genodiet ® Completo, polegającego na analizie genów pełniących ważne role w metabolizmie składników pokarmowych. Dzięki badaniu Genodiet ® możliwe jest odżywianie zgodne z zapotrzebowaniem własnego organizmu, co zapewni mu właściwie funkcjonowanie.

Genodieta

W ramach badania Genodiet ® analizowane są m.in. geny odpowiedzialne za metabolizm węglowodanów i tłuszczów czy geny związane z predyspozycjami do otyłości. Takim genem jest np. gen FTO (określany także jako gen otyłości) – posiadanie niekorzystnego wariantu tego genu związane jest z większym ryzykiem nadmiernej wagi. Inny analizowany gen to gen PPAR gamma – reguluje on metabolizm węglowodanów i tłuszczów, jego analiza pozwala na uzyskanie informacji, czy jesteśmy bardziej narażeni na nadwagę jeżeli spożywamy dużą ilość tłuszczów, czy jeżeli spożywamy dużą ilość węglowodanów.

Oczywiście, możliwa jest kontrola tych genetycznych skłonności – wystarczy odpowiednio się odżywiać i nie zapominać o systematycznej aktywności fizycznej. Dieta oparta na kodzie genetycznym uchroni nas przed nadwagą i otyłością, nawet jeżeli posiadamy predyspozycje do tego– mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Dieta DNA to także gwarancja poprawy samopoczucia i stanu zdrowia

Dzięki genodiecie nie tylko uzyskamy optymalną wagę, ale poprawi się też nasze samopoczucie i stan zdrowia. W ramach badania Genodiet ® Completo  analizowane są bowiem także geny odpowiedzialne za metabolizm ważnych dla funkcjonowania organizmu związków, takich jak kwas foliowy, witamina D, wapń czy homocysteina. Dzięki dokładnemu poznaniu własnych predyspozycji możliwa jest odpowiednia modyfikacja jadłospisu – tak, aby pokrywał on rzeczywiste zapotrzebowanie na te związki. To natomiast pozwoli na uniknięcie wielu dietozależnych schorzeń (np. cukrzycy, osteoporozy, miażdżycy, zawału serca) w przyszłości. Ponadto, dieta zgodna z własnym DNA to sposób na wzmocnienie układu odpornościowego. Uchroni nas przed infekcjami i zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych.

Badanie Genodiet ® Completo  oceni również zdolność naszego organizmu do usuwania wolnych rodników i toksyn, co odgrywa ogromną rolę m.in. w profilaktyce nowotworowej. Jeżeli procesy detoksykacyjne nie zachodzą prawidłowo, należy wspomóc organizm dostarczając mu odpowiednią ilość przeciwutleniaczy wraz z dietą. Ponadto, badanie Genodiet ® wykryje również genetyczne predyspozycje do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych. Jak np. na gluten, laktozę czy sód, które mogą prowadzić do poważnych komplikacji w przyszłości, jeżeli nie są odpowiednio leczone.

Materiały prasowe

Share