Jak stworzyć swój prywatny loft w kawalerce?

Lofty kojarzymy przede wszystkim ze sporymi, otwartymi przestrzeniami, ale nie oznacza to wcale, że niewielka kawalerka nie może być urządzona w tym stylu. Jeżeli także przepadasz za industrialnymi klimatami, w takim przypadku sprawdź razem z nami, o czym warto pamiętać przy aranżacji! tego typu wnętrz. Jak stworzyć swój prywatny loft w kawalerce?

Aby uzyskać atrakcyjny wizualnie rezultat w stylu loftowym, trzeba przede wszystkim połączyć ze sobą trzy główne elementy, a mianowicie materiały oraz ich określoną kolorystykę, meble oraz dekoracje. Jeżeli wszystkie z nich będą współgrały ze sobą, w takim przypadku efekt na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania, a nawet je przewyższy.

Materiały i kolorystyka

Przestrzenie w stylu industrialnym są przede wszystkim stylizowane na zniszczone i mocno używane. Na podłogi najczęściej wybierane są deski drewniane, często stylizowane na używane, również ciekawym wyborem mogą być płytki ceramiczne przypominające beton lub wylewki z żywic. Ściany z kolei wykańczane są cegłami lub malowane są na biało lub szaro. Kolory są zwykle zimne, ale mogą kontrastować także z ciepłem drewna i cegły.

Meble w stylu loft

Bardzo ważnym elementem wnętrz urządzonych w stylu industrialnym są także meble industrialne, które zwykle budowane są z elementów metalowych oraz drewna. Obecnie w sklepach można znaleźć bardzo dużo interesujących mebli w tym stylu. Od komód i szafek, poprzez krzesła i stoły, a skończywszy na ramach łóżek i sofach.

Dopasowane dekoracje

Nie można zapominać również o ważnych detalach, które nadają całej przestrzeni charakteru. Warto przede wszystkim zdecydować się na lampy loftowe . Metalowe lub druciane. Do wnętrz urządzonych w stylu loftowym świetnie pasują proste ramki z efektownymi grafikami. A dla osiągnięcia bardziej przytulnego efektu koce i poduszki z geometrycznymi wzorami.

Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na to, jak urządzić swoje mieszkanie w stylu loftowym, w takim przypadku dużo pomocnych fotografii znajdziesz na internetowych blogach i w serwisach wnętrzarskich. Poprzeglądaj różne zdjęcia, a na pewno coś wpadnie ci w oko.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest taki wyjazd, to warto…