Granatowe zaproszenia ślubne – do wszystkiego

Granatowe zaproszenia ślubne

Zazwyczaj, każda młoda para chce, by ich ślub był “jakiś”. Nawet jeżeli wesele ma być po prostu klasyczną zabawą z tradycyjnym polskim menu i wódką zamiast herbaty, to – przy ogromnym wachlarzu możliwości – nadal jest to wybór. Zazwyczaj dopasowujemy zaproszenia ślubne do wybranego przez nas stylu. Kolorystyka, faktura papieru, używane słowa i czcionka. To wszystko musi korelować ze ślubem i tym, gdzie organizujecie wesele. Granatowe zaproszenia ślubne mają jednak to do siebie, że są uniwersalne i sprawdzą się w wielu stylizacjach jednocześnie! O zaletach takiego rozwiązania przeczytacie niżej, a przykłady granatowych zaproszeń ślubnych znajdziecie tutaj.

Granatowe zaproszenia ślubne – esencja elegancji

Głębokie niebieskie kolory i granaty zawsze utożsamiane były, obok bieli i czerwieni, za kolory królewskie. To arystokratyczne połączenie barw było szczególnie często wykorzystywane na tarczach herbowych czy ubiorach arystokracji i szlachty. Również herby miast i flagi państw świata, często korzystają z koloru niebieskiego i granatowego, który potrafi symbolizować mnóstwo rzeczy. Od nocnego nieba po oddanie idei pokoju i harmonii lub zaślubiny z morzem. W przypadku granatowych zaproszeń ślubnych mówimy zazwyczaj jednak o tym, że kolor jest charakteryzuje pewne stonowanie, elegancję i wyrafinowanie – rzeczy, które uznajemy w swej istocie za piękne i godne naśladowania. Ma to też pewne morskie konotacje – morze kojarzy nam się nie tylko z siłą i mrokiem, ale również konsekwencją i wolnością.

Granatowe zaproszenia ślubne – do jakich stylizacji pasują?

Dzięki swojej eleganckiej naturze, granatowe zaproszenia ślubne pasują do wielu ślubów. Doskonale zaanonsują klasyczne wesele z przewidywalnymi elementami charakterystycznym dla polskiej szkoły “weselenia się”. Będą też niezwykle gustownie zapowiadać wesela o charakterze skandynawskim – czyli tam, gdzie prostota i nieco dystansu grają pierwsze skrzypce. Ostatecznie jednak będą również dobre – przy utrzymaniu odpowiedniej szaty graficznej – do zaproszenia na wesela i śluby o wystawnym charakterze. Sami widzicie – granatowe zaproszenia ślubne odnajdą się w wielu okolicznościach. Gdyby tylko istniała możliwość pożyczania zaproszeń ślubnych, to te granatowe na pewno byłyby na pierwszym miejscu ze względu na uniwersalny charakter. 🙂

Podsumowanie

Granatowe zaproszenia ślubne to zawsze dobre wyjście, kiedy nie do końca jeszcze wiecie w jakim stylu podąży Wasz ślub i wesele. Kolor niebieski w 99% przypadków oznacza stonowanie i nie narzucającą się elegancję. Będzie również świetny dla osób, które chcą pozostać w zgodzie z trendami zaproszeń ślubnych. Granat to nieustający modniś, którego nie wykorzeniły nawet ciepłe jesienny barwy i niezwykle modne – jeszcze dwa, trzy lata temu – fiolety. Sprawdź nasze zaproszenia ślubne! Nawet jeżeli dane zaproszenie nie jest w kolorze granatowym, możemy je takie dla Ciebie przygotować. Napisz do nas!

Materiał sponsorowany

 

Share