Wybieramy buty narciarskie na zbliżający się sezon zimowy

buty narciarskie

Zakup obuwia narciarskiego bywa drażliwym tematem zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które już mają doświadczenie w tym sporcie. Bywa, że musimy spędzić wiele czasu na szukaniu odpowiedniego modelu i kolejnych przymiarkach. Są jednak rzeczy, które znacznie mogą nam ułatwić ten proces. Sprawdźmy, jak dobrać buty narciarskie, by proces ten przebiegł dla nas bez stresu i nie zajmował zbyt wiele czasu.

Buty narciarskie dobrane w profesjonalnym sklepie

Kupując produkty do sportów zimowych warto zawsze kierować się do profesjonalnych sklepów ze sprzętem do naszej ulubionej aktywności. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dobór obuwia zostanie nam znacznie ułatwiony przez pomoc doświadczonego doradcy. Wybór ułatwi nam także dostępna, specjalnie wyselekcjonowana oferta, w której znajdą się wyłącznie markowe buty narciarskie, pochodzące z ofert znanych i cenionych producentów.

Wybierając się do odpowiedniego sklepu narciarskiego dodatkowo możemy skorzystać z rosnącej w popularność usługi bootfittingu. Doradca zajmujący się tą czynnością został specjalnie wyszkolony pod kątem doboru obuwia i jego maksymalnego dopasowania do potrzeb użytkownika. Dzięki temu każdy, nawet osoby o bardzo nietypowych stopach, może korzystać z uroków narciarstwa bez przejmowania się dyskomfortem i uciskiem.

Profesjonalne sklepy narciarskie powinny być wyposażone w maszyny pomagające dobrać buty narciarskie, takie jak FeetBox 3D. Maszyna ta działa na bazie zaawansowanego mierzenia stóp klienta. Następnie dzięki ich zeskanowaniu jest w stanie podpowiedzieć jakie modele dostępne w danym sklepie będą najbardziej komfortowe i najlepiej dopasowane do oczekiwań danej osoby. Ostateczna decyzja później będzie podejmowana z pomocą bootfittera. Jednak taka maszyna pozwoli nam znacznie zaoszczędzić czas, poprzez selekcję modeli, które powinny sprawdzić się najlepiej.

buty narciarskie
Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Komfortowe buty narciarskie

Chociaż wielu osobom może wydawać się to niemożliwe, to tak, komfortowe buty narciarskie istnieją. Właściwie dobrana i dopasowana do naszej anatomii konstrukcja jest w stanie umożliwić nam wygodne jeżdżenie przez długi czas. W obecnych czasach możemy skorzystać z wielu technologii poprawiających dopasowanie butów do użytkownika, nie ingerując przy tym w integralność skorupy.

Ważne jest, by doboru dokonywać pod okiem doświadczonego bootfittera i na każdym etapie przymierzania zgłaszać mu ewentualne zastrzeżenia czy dyskomfort. Wciąż musimy poświęcić trochę czasu i uwagi na dobór naszego nowego obuwia, proces ten może jednak być nam znacznie ułatwiony.

Warto także zwracać uwagę na to, jaką cholewkę dla siebie wybieramy. Choć buty narciarskie męskie uznawane są za modele unisex, to nie będą one tak dobrze dopasowane do kobiecej stopy jak buty narciarskie damskie. Buty narciarskie dziecięce będą za to doskonale dopasowane do anatomicznej budowy stóp juniorów. Oznaczenie płci może wydawać się detalem, producenci jednak starają się robić wszystko pod swoich użytkowników i często wprowadzają technologie skierowane wyłącznie do jednej grupy użytkowników, zdając sobie sprawę z jej specjalnych potrzeb.

Kupując buty narciarskie online musimy zdawać sobie sprawę, że nigdy nie będą one tak dobrze do nas dopasowane, jak te wybrane stacjonarnie. Warto więc osobiście wybrać się do dobrego sklepu i wybrać nowy model z pomocą bootfittera, by mieć pewność, że na stoku będzie nam wygodnie, a jednocześnie osiągniemy wymaganą wydajność.

Buty narciarskie Warszawa kupimy w sklepach SnowShop przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. W trójmieście SnowShop odwiedzimy w galerii City Meble – buty narciarskie Gdańsk dostępne są przy alei Grunwaldzkiej 211. Niezależnie od tego, na jaką lokalizację się zdecydujemy, w każdej z nich możemy liczyć na profesjonalną pomoc w zakupie obuwia narciarskiego, jak i innych produktów przeznaczonych do sportów zimowych. 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych: 

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Share