Granit na zewnątrz i wewnątrz domu – elegancki, trwały i ponadczasowy

Dom wykończony kamieniem prezentuje się bardzo elegancko. Dlatego też dzisiaj ten materiał jest tak chętnie wykorzystywany zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Gdy liczy się styl i trwałość, najlepszym wyborem będzie granit na zewnątrz– to kamień, który wygląda pięknie przez lata.

Granit jest jednym z najtwardszych materiałów. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania i ścieranie. Również nie reaguje na substancje o odczynie kwasowym oraz wysoką temperaturę, jest przy tym mało nasiąkliwy, dlatego może być używany w wielu różnych formach. Wybierany jest na blaty kuchenne, parapety, posadzki, schody zewnętrzne i wewnętrzne. Również wykonuje się z niego obudowy kominków i wiele innych elementów do domów.

Nie tylko szarości

Granit najczęściej kojarzony jest z kolorem szarym, ponieważ w tej kolorystyce występuje najczęściej. Do dyspozycji są jednak inne kolory, na przykład zielonkawy, różowy, beżowy, a nawet przypominający złoto cashmere gold, który jednak jest dość kosztowny ze względu na jego ograniczoną dostępność. Można przebierać w kolorach i wzorach, aby dopasować je indywidualnie do miejsca montażu oraz aranżacji w danej przestrzeni.

Czy granit na zewnątrz – Czy wymaga specjalnej pielęgnacji?

Zasadniczo nie, ponieważ, jak zostało już wspomniane, jest twardym i odpornym materiałem. Zaleca się jednak jego początkową impregnację w celu zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi. Czyszczenie granitu powinno odbywać się z użyciem dedykowanych środków lub delikatnych detergentów. Po wyczyszczeniu nawierzchnię należy przepłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha flanelą lub irchą.

Gdzie zamówić elementy granitowe?

Jeżeli chcesz zdecydować się na wykorzystanie granitu w swoim domu lub jego otoczeniu, pamiętaj o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty, który ci w tym pomoże. Jeżeli chodzi o kamieniarstwo w Warszawie, do dyspozycji jest wiele firm oferujących fachowe usługi. Warto zapoznać się z ich ofertą, porównać propozycje, a następnie wybrać odpowiedniego kamieniarza, który zadba o wykonanie dla ciebie tych elementów, które masz na myśli.

Materiał prasowy

Share