Halloweenowa noc horrorów

noc horrorów

Jeśli nie chcesz spędzać Halloween w tradycyjny sposób, a lubisz horrory, to nie ma nic lepszego niż zaproszenie znajomych i zorganizowanie nocy horrorów. Co powiesz na noc horrorów?

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Jeśli jednak masz problem, jakie filmy warto byłoby obejrzeć, proponuję ci następujące pozycje:

Shutter – Widmo (wersja oryginalna, Tajlandia z 2004 r.)

Film przez wielu uważany za najlepszy horror, jaki dotąd powstał. Nic dziwnego. Ma wszystko, czego widz oczekuje od tego typu filmów: specyficzny klimat, genialny dźwięk, który powoduje wzrost napięcia i strachu, no i oczywiście fenomenalna fabuła, która opiera się na historii fotografa o imieniu Tan. Wracając do domu po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi, Tun potrąca autem dziewczynę. Po tym wypadku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Fotograf dostrzega na swoich fotografiach dziwny cień, a przyjaciele Tuna zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

Shutter - Widmo

[REC] (2007 r.)

Bardzo ciekawy pomysł twórców na stworzenie ułudy prawdziwości. Bohaterami są reporterka telewizyjna i jej kamerzysta, zamknięci w budynku razem z jego mieszkańcami. Okazuje się, że  rozprzestrzenia się tam nikomu nieznana choroba. Film został nakręcony jedną kamerą, którą posługuje się kamerzysta reporterki. Daje to widzowi wrażenie, że ma do czynienia z czymś prawdziwym. Trzyma w napięciu, zdecydowanie warto sięgnąć po ten obraz.

[rec]

Grave Encounters (2011 r.)

Ekipa telewizyjna programu o nawiedzonych miejscach postanawia zamknąć się w budynku szpitala psychiatrycznego, o którym ma zostać nakręcony kolejny odcinek, aby zbadać wszystkie zjawiska paranormalne, które mają tam miejsce. Okazuje się, że tym razem nie będą musieli zmieniać niczego w materiale filmowym, aby nabrać widza. Tym razem trafiają na coś, z czym ciężko będzie im się zmierzyć.

Grave Encounters

 The Ring – Krąg (1998 r.)

Istnieje taśma, której lepiej nie oglądać. Jeśli jednak postanowisz to zrobić, umierasz po siedmiu dniach. Tę historię znają chyba wszyscy. Fantastyczny klimat, napięcie i niesamowita historia. O tym nie można pisać, to trzeba obejrzeć i samemu się przekonać, dlaczego jest to jeden z lepszych horrorów a także, dlaczego wersja japońska jest o wiele lepsza od amerykańskiej.

The Ring - Krąg

 Klątwa Ju-on (2002 r.)

Przeklęty dom, do którego jeśli wejdziesz, narażasz siebie i bliskich? Właśnie o tym opowiada znakomity japoński horror. Główna bohaterka (Rika) musi rozwiązać zagadkę przeklętego domu zanim śmierć zabierze i ją.

Klątwa Ju-on

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, więc życzę udanego Halloween!

Dorota Tadych

Źródła zdjęć:

www.filmweb.pl, www.film.onet.pl, www.examiner.com, www.polygamia.pl, www.kulturaonline.pl

Share