Halloweenowa noc horrorów

Jeśli nie chcesz spędzać Halloween w tradycyjny sposób, a lubisz horrory, to nie ma nic lepszego niż zaproszenie znajomych i zorganizowanie nocy horrorów. Co powiesz na noc horrorów?

Jeśli jednak masz problem, jakie filmy warto byłoby obejrzeć, proponuję ci następujące pozycje:

Shutter – Widmo (wersja oryginalna, Tajlandia z 2004 r.)

Film przez wielu uważany za najlepszy horror, jaki dotąd powstał. Nic dziwnego. Ma wszystko, czego widz oczekuje od tego typu filmów: specyficzny klimat, genialny dźwięk, który powoduje wzrost napięcia i strachu, no i oczywiście fenomenalna fabuła, która opiera się na historii fotografa o imieniu Tan. Wracając do domu po wieczorze spędzonym z przyjaciółmi, Tun potrąca autem dziewczynę. Po tym wypadku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Fotograf dostrzega na swoich fotografiach dziwny cień, a przyjaciele Tuna zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

Shutter - Widmo

[REC] (2007 r.)

Bardzo ciekawy pomysł twórców na stworzenie ułudy prawdziwości. Bohaterami są reporterka telewizyjna i jej kamerzysta, zamknięci w budynku razem z jego mieszkańcami. Okazuje się, że  rozprzestrzenia się tam nikomu nieznana choroba. Film został nakręcony jedną kamerą, którą posługuje się kamerzysta reporterki. Daje to widzowi wrażenie, że ma do czynienia z czymś prawdziwym. Trzyma w napięciu, zdecydowanie warto sięgnąć po ten obraz.

[rec]

Grave Encounters (2011 r.)

Ekipa telewizyjna programu o nawiedzonych miejscach postanawia zamknąć się w budynku szpitala psychiatrycznego, o którym ma zostać nakręcony kolejny odcinek, aby zbadać wszystkie zjawiska paranormalne, które mają tam miejsce. Okazuje się, że tym razem nie będą musieli zmieniać niczego w materiale filmowym, aby nabrać widza. Tym razem trafiają na coś, z czym ciężko będzie im się zmierzyć.

Grave Encounters

 The Ring – Krąg (1998 r.)

Istnieje taśma, której lepiej nie oglądać. Jeśli jednak postanowisz to zrobić, umierasz po siedmiu dniach. Tę historię znają chyba wszyscy. Fantastyczny klimat, napięcie i niesamowita historia. O tym nie można pisać, to trzeba obejrzeć i samemu się przekonać, dlaczego jest to jeden z lepszych horrorów a także, dlaczego wersja japońska jest o wiele lepsza od amerykańskiej.

The Ring - Krąg

 Klątwa Ju-on (2002 r.)

Przeklęty dom, do którego jeśli wejdziesz, narażasz siebie i bliskich? Właśnie o tym opowiada znakomity japoński horror. Główna bohaterka (Rika) musi rozwiązać zagadkę przeklętego domu zanim śmierć zabierze i ją.

Klątwa Ju-on

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, więc życzę udanego Halloween!

Dorota Tadych

Źródła zdjęć:

www.filmweb.pl, www.film.onet.pl, www.examiner.com, www.polygamia.pl, www.kulturaonline.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wśród popularnych marek obuwia dla mężczyzn można wskazać między innymi…