Hulajnoga elektryczna – dlaczego warto?

Coraz więcej osób decyduje się przerzucić z tradycyjnych samochodów, rowerów lub hulajnóg na elektryczne odpowiedniki. Zwolennicy takich pojazdów przekonują, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne i bardzo wygodne. Czy to prawda?

Zalety hulajnogi elektrycznej

Podstawową różnicą pomiędzy hulajnogą zwykłą a elektryczną jest taka, że ta druga posiada akumulator. To dzięki niemu możemy poruszać się e-hulajnogą. Poza tym podróżowanie hulajnogą elektryczną nie wymaga od nas żadnego wysiłku – wystarczy ją uruchomić, odepchnąć się od ziemi i już możemy mknąć przed siebie! W przypadku tradycyjnej hulajnogi musimy co jakiś czas pomagać sobie, odpychając się od nawierzchni, co może być uciążliwe. 

Hulajnoga elektryczna jest bardzo ekologiczna. Jazda na takiej hulajnodze nie generuje szkodliwych spalin, a tym samym – przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery i wszelkich gazów cieplarnianych. 

Jest to wywołane tym, że hulajnogi elektryczne korzystają z energii elektrycznej. Można je bardzo łatwo naładować, ponieważ wystarczy ładowarka i dostęp do prądu. Sposób ładowania e-hulajnogi nie różni się zatem niczym od ładowania laptopa, telefonu lub tabletu. Wystarczy podpiąć ładowarkę do hulajnogi, a następnie do prądu i zaczekać, aż bateria będzie naładowana. Na jednym ładowaniu hulajnogi można przejechać nawet do 13 kilometrów, co sprawia, że bezproblemowo możemy dotrzeć do szkoły, pracy, na uczelnię czy gdziekolwiek indziej. 

Hulajnoga elektryczna

Dlaczego warto posiadać e-hulajnogę?

Hulajnoga elektryczna jest bardzo lekka – waży około 7,5 kg, co pozwala na sprawny jej transport zawsze wtedy, kiedy wyczerpie się bateria lub potrzebujemy pojechać gdzieś autobusem czy tramwajem i zabieramy e-hulajnogę ze sobą. Przechowywanie i transport dodatkowo ułatwia wygodne i proste składanie. 

Hulajnoga elektryczna pozwala także zaoszczędzić pieniądze i czas. Nie wymaga tankowania, zatem nie trzeba płacić za paliwo. Dodatkowo niemal się nie psuje, dzięki czemu odpadają koszty potencjalnych napraw.

Oprócz tego, że nie tracimy czasu na wizyty na stacji benzynowej i u mechanika, to również nie stoimy w korkach ani zatłoczonej komunikacji miejskiej. Mocne hamulce pozwalają na zatrzymanie się w każdej sytuacji, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo użytkownika. 

Hulajnoga elektryczna nie jest może najlepszym środkiem komunikacji na zimę, jesień lub deszczowy dzień, jednak latem czy wiosną jest niezastąpiona! Wygodna, sprawna i przyjemna jazda w słoneczny dzień – czegóż chcieć więcej?

Sklep z rowerami elektrycznymi Electofun oferuje nie tylko polskie rowery elektryczne, ale również e-hulajnogi. Wszystkie te pojazdy cechują się bardzo wysoką jakością, co przekłada się na bezproblemowe i przyjemne ich użytkowanie!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
"Przede wszystkim, gdy mamy zdefiniowane nasze talenty nasza droga zaczyna…