Hydrodekompresja czy operacja?

Hydrodekompresja

Praca w biurze wydaje nam się oczywiście być całkowicie bezpieczna i nie widzimy związku pomiędzy problemami zdrowotnymi, a wykonywaniem tego typu zawodu. Jeżeli już cokolwiek nas martwi to głównie brak ruchu i to, że większość czasu spędzamy w jednej pozycji. Nie jest to jednak wcale jedyny kłopot, jak może nas zaatakować. Wiele osób, które wykonuje ciągle ten sam ruch nadgarstkiem – podczas pisania ręcznie lub na komputerze – zaczyna doświadczać bólu w tej właśnie okolicy. W taki sposób zaczyna się zespół cieśni nadgarstka.

Dolegliwość ta jest kłopotliwa, bo choć z zewnątrz nasz nadgarstek wygląda zupełnie normalnie – my czujemy ból, drętwienie i nie jesteśmy w stanie często nawet nic złapać tą ręką. To właśnie dlatego ludzie zaczynają się martwić. Początkowo raczej ignorujemy nasze objawy, bo przecież chwilowy ból to nic nadzwyczajnego – tym bardziej po 8 godzinach pracy. Z czasem jednak odczuwamy go także podczas snu – gdy budzimy się w wyniku dyskomfortu – i trudno jest już to zignorować. Zespół cieśni można na szczęście skutecznie leczyć. Do dyspozycji mamy operacje – a od niedawna w grę wchodzi także hydrodekompresja

Operacja nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka przez wiele lat leczony był tylko i wyłącznie operacyjnie – po prostu nie było innych sposobów. Pacjenci jednak nie byli z tego powodu szczególnie zadowoleni. Dlaczego? Dlatego, że taka operacja dostarczała im wielu nowych problemów – musieli zajmować się dosyć poważną raną, jaka pozostała im po tym zabiegu. To także wiązało się z bólem, który zmuszał nas do przyjmowania silnych leków – a to raczej nikomu nie sprawia przyjemności. W tym czasie nie możemy za bardzo nic robić – nie jesteśmy w stanie nawet prowadzić samochodu.

Wymaga to od nas też wzięcia sobie wolnych dni w pracy, bo po prostu nie możemy posługiwać się nadgarstkiem – byłoby to niebezpieczne i zbyt bolesne. Najgorszym aspektem tej operacji dla pacjentów było jednak to, iż pozostawiała ona widoczne blizny na skórze – a czasami okazywała się niestety też niezbyt skuteczna i ból atakował nas ponownie.

Hydrodekompresja

To właśnie dlatego obecnie hydrodekompresja cieszy się dużo większym uznaniem wśród osób chorych. Tutaj wykonywany jest tylko i wyłącznie zastrzyk – nic więcej. Hydrodekompresja jest mniej kosztowna, bezpieczna i nie trwa długo – jeżeli tylko mamy taką ochotę to prosto z gabinetu możemy udać się z powrotem do biura i swobodnie pracować. Nie ma tutaj mowy o żadnych bliznach, bólu czy skutkach ubocznych. Hydrodekompresja najpewniej niedługo całkowicie zastąpi operacje w zakresie leczenia zespołu cieśni nadgarstka.

Materiał partnera

Share