Idealna farba do ścian

Idealna farba do ścian

Malowanie ścian w domu może być łatwe lub trudne. Wszystko zależy od nas i od tego, jakie farby wybierzemy do pracy i jak się zabierzemy za to przedsięwzięcie. Ogromne znaczenie ma też oczywiście jakość podłoża, ale tę kwestię tutaj pominiemy, ponieważ nie da się wszystkiego omówić w jednym tekście. Zajmijmy się teraz tym, jaka powinna być idealna farba do wnętrza naszego mieszkania oraz domu.

Ekologiczna i bezpieczna


W pierwszej kolejności powinniśmy wymagać, by farby do ścian były ekologiczne i bezpieczne. Jest to oczywiście kwestia środowiskowa, ponieważ możemy wybrać produkt, którego stworzenie odbiło się na środowisku naturalnym, a możemy też postawić na taki, który nie doprowadził na tym polu do żadnych strat. W bezpośrednim ujęciu ważniejsze jest jednak to, by ekologiczność przekładała się na bezpieczeństwo dla nas i dla naszych rodzin.


Nie jest to wcale problem wydumany, ponieważ niejedna stara farba do ścian wymagała opuszczenia domu na czas malowania, a także na wiele godzin po tym fakcie, zanim ściany wyschły. Zdarzało się nawet, że w farbach pojawiał się ołów, który zatruwał rodziny. I takie farby gdzieniegdzie wciąż są na ścianach. Nowoczesne i bezpieczne farby do ścian to farby emulsyjne, które nawet po dostaniu się w niewielkiej ilości do organizmu nie powinny spowodować poważniejszego problemu zdrowotnego.


Wygodna w użyciu

Jeśli sami zdecydujemy się na pomalowanie naszych ścian, a dzisiaj naprawdę nie jest to dla nikogo wielkie wyzwanie, powinniśmy zdecydować się na farby do ścian, które będą nam w pracy pomagały. Producenci farby do ścian w sposób zdecydowany wzięli w swoich procesach technologicznych pod uwagę także ten aspekt, ale trzeba pamiętać, że jeśli celem jest możliwie jak najniższa cena, trzeba się godzić na różne kompromisy. Przy niskich cenach farb łatwość ich użycia jest zazwyczaj jednym z pierwszych pól kompromisów.


Nowoczesne farby do malowania ścian, czyli farby rozcieńczane wodą, same w sobie są już wygodne, ponieważ nie trzeba ich w żaden specjalny sposób przygotowywać do pracy i wystarczy je jedynie dobrze wymieszać przed przystąpieniem do pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na zastosowanie w nich specjalnych technologii ograniczających rozpryskiwanie się farby w czasie pracy. Wiele zależy tutaj od nas, ponieważ zbyt rzadka farba będzie bardziej chlapać. Większy problem zrobimy sobie też złym doborem wałka. Jeśli jednak mamy już trochę wprawy w malowaniu farbami emulsyjnymi i dobierzemy odpowiedni produkt, przy odrobinie szczęścia ze ściany nie ucieknie nawet kropelka farby.

Artykuł sponsorowany

Share