Ile kosztują rolety zewnętrzne? Sprawdzamy ceny 2020!

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne zyskują w Polsce na popularności. Technologia ich produkcji oraz obsługi znacząco się rozwinęła, dając bardzo ciekawy wachlarz produktów dostępnych na naszym rodzimym rynku. Postanowiliśmy zatem przygotować dla was mini zestawienie i spróbować odpowiedzieć na pytanie: ile kosztują rolety zewnętrzne w 2020 r, od czego zależy ich cena oraz jakie konfiguracje są dostępne i opłacalne.

W naszym zestawieniu skorzystaliśmy z konsultacji z serwisem master.kalisz.pl, który udzielił naszej redakcji nieco wartościowych informacji technicznych i produktowych.

Ile kosztują rolety zewnętrzne natynkowe?

To najbardziej powszechny rodzaj rolet na naszym rynku. Są to rolety okienne zewnętrzne wykonane z aluminium, a skrzynka montowana jest we wnęce okiennej lub na murze. Rozwiązanie to daje już na starcie zdecydowanie więcej zalet, aniżeli klasyczne osłony wewnętrzne, przede wszystkim lepszą barierę przed światłem, większą intymność oraz dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

Rolety zewnętrzne na okna, które montowane są na tynku nie dają możliwości zabudowy, musimy liczyć się z faktem, że skrzynka będzie wystawała na murze lub będzie wchodziła w obrys okna, jeśli zdecydujemy się na montaż we wnęce. Jaka cena? Rolety zewnętrzne kosztują średnio od 180 – 250 zł, przy czym cena jest w dużej mierze uzależniona od wielkości okna oraz od materiału wykonania (indywidualna wycena online – rolety zewnętrzne z montażem na www.master.kalisz.pl)

Ile kosztują rolety zewnętrzne podtynkowe?

Ten wariant przewiduje dodatkowe maskowanie skrzynki pod tynkiem, zatem jest możliwy do zrealizowania tylko w przypadku nowych inwestycji budowlanych. Skrzynka montowana jest w specjalnie przygotowanym do tego celu nadprożu, dzięki czemu zwinięte rolety zewnętrzne są całkowicie niewidoczne. Cena za rolety zewnętrzne na okna tego typu nie różni się w zasadzie od cen klasycznych rolet, zakładanych bezpośrednio na tynk. Musimy jednak przewidzieć dodatkowe prace (uwzględnione już na etapie projektu) oraz prace montażowe, co w ogólnym rozrachunku podraża inwestycję o ok 20-30%.

Ile kosztują rolety zewnętrzne antywłamaniowe?

Rolety okienne zewnętrzne, które posiadają specjalny atest, nazywane są roletami antywłamaniowymi. Certyfikat gwarantuje, że osłony te są w stanie stawić opór próbom włamania do naszego domu lub mieszkania, przy czym klasy bezpieczeństwa oznaczane są symbolami od RC1 do RC6. Klasa bezpieczeństwa RC1 ma ochronić nas przed próbą fizycznego uszkodzenia rolet przez włamywacza. Najwyższy standard, czyli rolety zewnętrzne z atestem RC6, ochronią nas przed najbardziej wyspecjalizowanymi włamywaczami, którzy używają do włamań mocnych narzędzi, takich jak piły kątowe czy szlifierki.

Cena za rolety zewnętrzne na okna, które posiadają klasę bezpieczeństwa RC1 zaczynają się od 200 do 500 zł (z systemem elektrycznym cena rośnie do ok 700 – 1000 zł). Wyższe klasy bezpieczeństwa od RC1 i RC2 podlegają indywidualnej wycenie, a ich koszty sięgają kilku tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze