Ile trwa transfer płatności online?

W ciągu ostatniej dekady liczba internautów w Polsce wzrosła do ponad 34 mln. Takie zjawisko nie powinno nikogo zadziwiać, ponieważ internet oferuje ogromne możliwości, w tym robienie zakupów. Dzięki takiemu udogodnieniu ponad 80% osób korzystających z internetu robi zakupy internetowe. Nie byłoby to jednak możliwe bez szybkiej płatności online. Ile trwa transfer przelewu? Jakie czynniki wpływają na długość transferu płatności online?

Transfer płatności online – czym jest?

Płatności online to wszystkie działania operacyjne wykonywane w internecie za pomocą urządzeń elektronicznych. Elektroniczny przelew może zostać zrealizowany za pomocą różnych systemów płatności. Do najczęstszych metod należą przelewy bankowe i płatności kartą płatniczą. Transfer płatności online bez wchodzenia na swoje konto bankowe jest możliwy za pomocą dedykowanych sieci tj. Blue Media.

Dlaczego warto robić transfer płatności online?

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które przechodzą z metody płacenia gotówką za należności na płatności online. Nie ma w tym nic szokującego, ponieważ przelewy i regulowanie rachunków za pomocą różnych systemów ma wiele zalet. Przede wszystkim osoby, które dokonują wyłącznie płatności w sieci, nie muszą się martwić czy mają gotówkę w swoim portfelu. Brak konieczności noszenia przy sobie banknotów to nieoceniona wygoda.

Omawiając zalety, nie sposób obok szybkości i wygody nie wspomnieć o bezpieczeństwie. Płatności online są zawsze zabezpieczone uwierzytelnieniem. Może to być potwierdzenie w formie wpisania kodu z SMS lub zaczytanego z banku.

Transfer płatności online – ile przeciętnie trwa?

Jeśli chodzi o płatności online to bez względu na system, z jakiego korzystamy, mogą być już zrealizowane do końca następnego dnia roboczego, w którym środki finansowe zostały wysłane od nadawcy.

Może się jednak zdarzyć, że transfer płatności internetowych nastąpi od 24 do 48 h. Jeśli po upłynięciu pełnych dwóch dni roboczych jako nadawca transferu nie otrzymasz informacji o zaksięgowaniu płatności, skontaktuj się działem BOK danego systemu, obsługującego płatność.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czytanie książek to jedna z najlepszych przyjemności, które możemy dać…