Jak zdobyć dotację na własny salon kosmetyczny lub fryzjerski?

Jeśli marzysz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, chcesz wreszcie „iść na swoje” i od dawna próbujesz oszczędzać każdy grosz, aby sfinansować swój salon kosmetyczny lub fryzjerski, ten artykuł jest dla Ciebie!

Twoje marzenia mogą się spełnić, a na pewno przybliżyć dzięki dotacjom, jakie Urząd Pracy przyznaje z funduszy Unii Europejskiej początkującym przedsiębiorcom. Uzyskanie dotacji nie jest trudne, a może okazać się krokiem milowym w Twoim życiu, no i kto wie – może początkiem wielkiego biznesu.

Spróbuj przez chwilę puścić wodze fantazji i wyobraź sobie, że z pomocą dotacji otwierasz wreszcie własny, wymarzony salon…

Wynajmujesz potrzebną przestrzeń i zapełniasz ją niezbędnym sprzętem: wygodnymi fotelami, przeróżną aparaturą i praktycznymi akcesoriami. Kupujesz je ponieważ wiesz, że zyskasz profesjonalne wyposażenie salonu i dobrej jakości akcesoria za rozsądną cenę, a tym samym dotacja starczy Ci na dłużej.

Jeśli powyższe słowa nie przekonują Cię, niechaj do wyobraźni przemówią liczby!

Dotacja z Urzędu Pracy na zapoczątkowanie własnej działalności to kwota nawet 20 000 złotych. Wypłacana jest w formie pożyczki bezzwrotnej, co znacznie ułatwia start firmie. Pieniędzy nie musimy zwracać pod jednym warunkiem: nasza działalność ma obowiązek istnieć przez najbliższy rok. Jeśli po tym czasie firma będzie generować przychód, jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia zyskownego przedsiębiorstwa! Od czegoś jednak trzeba zacząć – najlepiej od przekucia marzeń w rzeczywistość za pomocą dotacji.

Co więc należy zrobić i jakie warunki spełnić, aby móc starać się o finansowanie z Urzędu Pracy?

Przede wszystkim należy zarejestrować się w UP jako osoba bezrobotna. Warto wtedy spytać urzędnika o dotacje z Unii Europejskiej lub rozejrzeć się w siedzibie za potrzebnymi informacjami. Być może znajdziemy interesujące nas fakty w ulotkach i broszurach wydawanych przez Urząd.

Oprócz wizyty w Urzędzie powinniśmy też zajrzeć na stronę internetową placówki w naszym mieście.

Dzięki temu szybko dowiemy się m.in. o terminach składania wniosków o dotacje i łatwo skompletujemy potrzebne dokumenty. Teraz pozostaje nam tylko udać się do siedziby Urzędu Pracy i złożyć wniosek o dofinansowanie. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Sporo początkujących przedsiębiorców przetarło nam szlaki i na pewno trafimy na urzędnika, który doradzi nam i pomoże wypełnić odpowiedni druk.

Gdy otrzymasz już dotację i otworzysz wymarzony salon fryzjerski, rozejrzyj się za możliwością płacenia preferencyjnego ZUS-u. Niskie stawki ZUS mogą płacić osoby, które po raz pierwszy prowadzą działalność gospodarczą lub takie, które przez ostatnie 5 lat jej nie prowadziły. Jest to więc kolejne, obok dotacji, ułatwienie dla początkujących posiadaczy firm.

Warto przyjrzeć się możliwościom dotacji z Urzędu Pracy na wsparcie działalności gospodarczej.

Mogą one bowiem sprawić, że własny salon fryzjerski lub kosmetyczny stanie się dostępny na wyciągnięcie ręki!

Share