Implanty zębowe – od początku do końca

Chociaż wszystkim nam zależy na tym, aby możliwie jak najdłużej mieć wszystkie swoje naturalne zęby – bywa tak, że żaden dentysta nie jest w stanie nic już zrobić i musimy zaakceptować utratę któregoś z nich. Wtedy nie powinniśmy się załamywać, bo na szczęście obecnie istnieje dużo różnych opcji, z których możemy skorzystać w takiej sytuacji – a jedną z nich są implanty. Korzysta z nich wielu pacjentów, ponieważ implanty bardzo trudno jest odróżnić od naturalnego zęba – proces ich wszczepienia niestety trwa dosyć długo, ale warto to wziąć pod uwagę. Jeżeli będziemy cierpliwi to zyskamy bardzo trwałe i estetyczne uzębienie w miejscu obecnego ubytku.

Musimy na pewno przygotować się na wiele spotkań ze specjalistami – konieczne będzie wykonanie wielu zdjęć, przeprowadzenie badań, wyleczenie pozostałych zębów. Wtedy dopiero stworzony zostaje pełen plan, który my musimy zaakceptować – także pod względem finansowym. Implanty nie będą nas mało kosztowały – ale w zamian otrzymamy najwyższą jakość i bezpieczeństwo całego procesu.

Jak to się zaczyna?

Na samym początku spotykamy się ze stomatologiem, który upewni się, że faktycznie potrzebne są nam implanty pruszków i nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia takiego procesu. My musimy wtedy odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego stanu zdrowia czy stylu życia – ważne jest to, aby mówić prawdę. Później zostaniemy poinformowani o tym, jak wszystko się odbywa i czego możemy się spodziewać – zarówno przed zabiegiem, jak i po jego wykonaniu. Jeżeli dojdziemy do porozumienia to można wdrożyć w życie stworzony przez stomatologa plan.

Implanty wszczepiane są w znieczuleniu – chirurg musi wywiercić otwór w kości, a następnie umieścić w niej śrubę. To właśnie ona jest implantem – wiele osób z tą nazwą kojarzy sobie raczej koronę, czyli widoczny na zewnątrz ząb. On zostaje umieszczony na implancie dopiero później. Najpierw trzeba się upewnić, że nie pojawią się żadne komplikacje. Pacjent musi teraz skupić się na tym, aby przestrzegać zaleceń – dzięki temu tkanki będą mogły dobrze się goić. Ten etap może potrwać nawet do 6 miesięcy. 

Co potem?

Jeżeli implant zintegruje z kością w sposób prawidłowy to w kolejnym etapie można przystąpić do wkręcenia śruby gojącej, a następnie do stworzenia korony. Tutaj potrzebna będzie pomoc protetyka, który zrobi dla nas taką koronę – będzie ona idealnie dopasowana pod względem kształtu i koloru. Dzięki temu nikt nie będzie w stanie odróżnić jej od pozostałych zębów. Po tym, jak korona zostanie prawidłowo założona – nasze implanty są gotowe.

Artykuł partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dobrze wiemy, że perfumy wybieramy na podstawie własnego gustu. Chcemy…