Ja, kobieta.Cameron Diaz

„Ja, kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało” to książka, znanej aktorki Cameron Diaz. Nie jest to książka opowiadająca o jej życiu, nie jest to biografia aktorki, która opowiada o aktorstwie i filmie. To coś innego, to coś więcej, to klucz do poznania sekretów piękna Cameron.

Cameron zaprosiła do współpracy Sandrę Bark, dzięki której powstała książka, która odpowiada na większość pytań jakie dręczą współczesne kobiety.  Książka, całkowicie mnie zaskoczyła. Nie  spodziewałam się właśnie takiej treści, przyznam szczerze że nawet nie czytałam wcześniej różnych recenzji na jej temat. Tym bardziej z wielką ochotą zagłębiłam się do jej lektury.

„Chcę, żebyś znała siebie, swoją siłę. Chcę, żebyś była najsilniejszą, najzdolniejszą, najbardziej pewną siebie kobietą , jaką możesz być” Cameron Diaz

 

Cameron zwraca uwagę na zdrowy tryb życia, na dietę,  samoocenę , wartości w naszym życiu. Na takie aspekty naszego życia, które pozwalają czuć się nam rewelacyjnie każdego dnia. Jest to idealna propozycja na wiosenne przesilenie, na pomysł jak rozpocząć nowy etap w życiu.

Czytasz książkę i jednocześnie masz ochotę zrobić owocową sałatkę, pobiegać, popływać czy iść na spacer. Zagłębiając się w każdą stronicę, chcesz  przeżyć każdy dzień pełnią życia, cieszyć się nim i brać z niego wszytko to co najważniejsze. Czujesz, że czasami marnujesz czas, że go odpowiednio nie wykorzystujesz. Książka skłania do refleksji, napędza umysł i ciało.

 

W książce odnajdziesz informacje dotyczące zdrowego odżywiania, ciała kobiecego czy ćwiczeń. Już na pierwszych stronach Cameron zwraca uwagę właśnie na Ciebie słowami ” Dedykuję tę książkę Twojemu ciału”. Książka podzielona jest na trzy części z podrozdziałami. Pierwszy: Odżywianie – pokochaj głód.  Brzmi przewrotnie, ale Cameron na pewno nie wprowadzi nas w anoreksję i nie będzie chciała abyśmy zostali wegetarianami. Drugi dział : Kondycja – ciało chce być silne, mówi  o ćwiczeniach, ważnej roli jaką odgrywa sen i stres. Część trzecia : Umysł – Już rozumiesz – przypomina o tym, że wszytko zaczyna się w naszej głowie, że warto zmienić nastawienie aby coś zmienić, zmienić na lepsze.

Książka idealna na pierwsze wiosenne noce, przy popołudniowej kawie. Książka – refleksja, książka – dobra rada. Idealna pozycja na dzisiaj! Polecamy!UWAGA! Książka do wygrania w naszym konkursie!

Share