Jak chronić dziecko przed infekcjami?

Każdy rodzic zrobi wszystko, by chronić swoje maleństwo jeszcze zanim pojawi się ono na świecie. Wybieramy wózek z atestami, odpowiednie łóżeczko, najbezpieczniejszy fotelik samochodowy, ale czy zastanawiamy się jak odpowiednio dostosować mieszkanie, żeby dziecko czuło się w nim dobrze?

 

Jak chronić dziecko przed infekcjami?

Sezon jesienno-zimowy to okres kiedy wiele osób narażonych jest na infekcje. Zmienna pogoda, spadek temperatury, rozpoczęcie sezonu grzewczego może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. Najbardziej narażonymi istotkami są nasze dzieci, szczególnie te najmniejsze. A wiadomo, że każdy rodzic zrobi wszystko aby ochronić własne dzieci. Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza w naszych domach poprawia komfort życia całej rodziny.  Zbyt suche może powodować przesuszanie się skóry i błon śluzowych. W takiej sytuacji pomocne będą nawilżacze powietrza.

Wielu osobom nawilżanie powietrza kojarzy się z zawieszeniem mokrego ręcznika na kaloryferze czy powieszeniu tam pojemnika z wodą. Niestety to nie pomoże w utrzymaniu właściwego poziomu powietrza w pomieszczeniu. Zalecana wilgotność wynosi 40-60%, co zapewnić pomoże tylko i wyłącznie elektryczny nawilżacz powietrza. Rynek oferuje nam na chwilę obecną trzy rodzaje nawilżaczy: ewaporacyjne, parowe oraz ultradźwiękowe.

Jaki nawilżacz okaże się najlepszym?

Jeżeli wybieramy nawilżacz do pokoju dziecięcego, to najlepszym wyborem będzie model ultradźwiękowy. Jego cicha praca nie wybudzi naszego dziecka ze snu. Jest bezpieczny, bardzo wydajny i zużywa stosunkowo mało prądu. Warto wspomnieć co powoduje, że produkt jest bezpieczny – ultradźwięki wykorzystywane w nawilżaczu to te same, które wykorzystuje się w diagnostyce medycznej ciężarnych i noworodków.  Ultradźwięki wykorzystuje się do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia delikatnej mgiełki, nie nagrzewającej powietrza. To sprawia, że urządzenie sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem.

Nawilżacz parowy działa podobnie do czajnika. Podgrzewa wodę do momentu, kiedy zaczyna ona parować. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, jednak ze względu na gorącą parę niewskazane do pokoju dziecięcego. Nawilżacz ewaporacyjny odparowuje natomiast wodę z filtra i rozprowadza ją za pomocą wiatraczka.

Najważniejsze i najbardziej efektywne jest oczywiście codzienne wietrzenie domu – nawilżacz nie jest w stanie nam tego zastąpić.

Połączenie funkcjonalności z estetyką

Dbając o dobro naszych pociech, planując wydatki i zakupy warto uwzględnić zakup nawilżacza w swoim budżecie. Dostępne na rynku modele są tworzone w taki sposób, aby można było wkomponować je w wystrój pokoju.  Producenci tworzą coraz to nowe, bardziej pomysłowe modele. Powstają takie, które idealnie nadadzą się do dekoracji pokoju, jak i te bardziej klasyczne, które również wkomponują się w wystrój, a zarazem spełnią funkcję np. lampki nocnej. Na co stawiać przy wyborze tego odpowiedniego? Przede wszystkim musimy określić dostępny budżet  – tego nie uda nam się przeskoczyć, a na pierwszym miejscu stawiać dobro naszych pociech.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Od kilku lat asortyment ten został wzbogacony o plastikowe słoiczki…