Jak dbać o paznokcie – najważniejsze zasady

Jak dbać o paznokcie

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zdrowe paznokcie. Niestety płytka paznokcia jest delikatna. Codziennie ma do czynienia z różnego rodzaju kosmetykami, detergentami czy przedmiotami, które uszkadzają jej powierzchnię. Aby paznokcie były zdrowe i mocne, należy w odpowiedni sposób o nie dbać. Przedstawiamy podstawowe zasady pielęgnacji paznokci.

Jak pielęgnować paznokcie oraz jak poprawić ich kondycję?

Pielęgnację paznokci powinniśmy rozpocząć od odpowiednio zbilansowanej diety. Do podstawowych witamin i minerałów, które wzmacniają i odżywiają paznokcie, zaliczamy m.in. wapń, żelazo, magnez, a także witaminę A, E oraz witaminy z grupy B. O paznokcie należy jednak dbać nie tylko od środka – ważne jest, by przy wychodzeniu z domu w zimę oraz uży waniu różnego rodzaju detergentów nakładać rękawiczki, które chronią paznokcie przed szkodliwym działaniem chemii.  Ponadto, należy również zwrócić uwagę na wybór stylistki paznokci, ponieważ nieodpowiednio wykonany manicure, także może doprowadzić do ich zniszczenia. W codziennej pielęgnacji paznokci zwróć uwagę również na nakładanie peelingów oraz smarowanie rąk i stóp kremami. 

W celu wzmocnienia paznokci można również stosować specjalne odżywki (wzmacniające, odżywcze i regenerujące) bądź np. olejek rycynowy. Polecane są również domowe maseczki wykonywane np. z oliwy z oliwek i cytryny. Na czas odbudowy, warto zrezygnować z malowania paznokci, by mogły odpocząć. Zregenerowane paznokcie french będą prezentować się o wiele korzystniej niż zniszczone. Strzałem w dziesiątkę mogą również okazać się różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne dostępne w salonach kosmetycznych. Jeśli pomimo zbilansowanej diety oraz odpowiedniej pielęgnacji paznokcie łamią się i są wyraźnie osłabione, warto zastanowić się, czy nie jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi bądź jakimiś schorzeniami.

Czego unikać, chcąc zadbać o paznokcie?

Chcąc zadbać o paznokcie, należy unikać ich obgryzania, niestarannego obcinania oraz wyrywania skórek. Spędzając dużo czasu przy komputerze, warto także zrezygnować z długich paznokci, które stukając w klawisze, mogą się rozdwajać. Należy również unikać nadmiernego moczenia dłoni w wodzie czy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. A w razie takiej konieczności – stosować odpowiednie kremy z filtrem. Pielęgnacja paznokci to w dużej mierze proste czynności. Paznokcie szybciej się łamią, jeśli źle je traktujemy. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na wprowadzenie nowych, prawidłowych nawyków, ale także na eliminację tych nieodpowiednich. Stosowanie odżywek i kremów niewiele nam da, jeśli będziemy obgryzać paznokcie, wyrywać skórki czy skubać lakier.

Nieodpowiednio wykonane paznokcie hybrydowe także sprzyjają ich łamaniu, podobnie jak nieumiejętne piłowanie paznokci czy używanie zmywaczy z acetonem. Dlatego jeśli poszukujesz stylistki paznokci w Olsztynie, wybierz salon, który cechuje profesjonalizm, doświadczenie i odpowiednie umiejętności.

Artykuł sponsorowany

Share