Jak dopasować i gdzie kupić nowe perfumy?

Jak dopasować i gdzie kupić nowe perfumy

Chociaż każdy z nas ma swoje ulubione perfumy, to czasem potrzebujemy odmiany i powiewu świeżości. Wybór zapachu, nawet dla siebie nie jest jednak łatwy. Trudność sprawia zakup nowych perfum zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. Wąchanie perfum niewiele bowiem daje, już po trzech -czterech pachnidłach nos zaczyna wariować i każda kompozycja pachnie tak samo. Jakimi zatem zasadami się kierować przy wyborze perfum?

Rozłóż na części pierwsze piramidę

O tym, jakie wonie zawierają dane perfumy, powie piramida zapachu. Składa się ona z nuty głowy, serca oraz bazy. Tę pierwszą można nazwać wizytówką perfum. Pojawia się ona od razu po rozpyleniu zapachu i utrzymuje się dość krótko. Przy tym jest ona niezwykle intensywna i pierwszoplanowa. Po akordach, które znajdują się w nucie głowy, od razu można stwierdzić, czy perfumy przypadną do gustu. Nuta serca mówi całą prawdę o zapachu. Nuta ta nadaje charakteru pachnidłu, jest trwała, niezmienna i utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Ostatnią w piramidzie jest nuta bazy. Składa się ona z aromatów trwałych i intensywnie pachnących. Głównie w nucie bazy wyczuć można piżmo, paczula, ambra, żywica, skóra.

Odnalezienie aromatów, które znajdują się w poszczególnych nutach nie jest trudne – perfumy na perfimeria.pl są dokładnie opisane, a poszczególne wonie wyszczególnione. Dzięki temu można wyszukać perfumy o określonych ulubionych nutach.

Bazuj na tym, co znane

Zakup nowych perfum warto rozpocząć od przeanalizowania tego, co dotychczas nam się podoba i czego się używa. To, dlatego pierwszym krokiem powinno być powąchanie perfum, których najczęściej się używa i zastanowienie się, co tak naprawdę się nam w nich podoba. Może będą to kwiatowe tony lub zielone nuty? Możliwe też, że najlepiej czuje się w piżmowych i orientalnych aromatach? Każdy ma inny gust zapachowy, dlatego trudno wskazać uniwersalne pachnidło, które spodoba się każdemu. Nut i aromatów, które trafiają w nasz gust, należy szukać w nowych pachnidłach. Stawiając na nie, zmniejsza się ryzyko zakupu niepasujących do gustu perfum.

Sprawdzaj ofertę online

Wśród dostępnych na rynku perfum nie widzisz żadnego interesującego zapachu dla siebie? Zapisz się do newslettera swojej ulubionej perfumerii, śledź jej social media lub włącz powiadomienia. Obserwując ofertę online na bieżąco, wśród perfumeryjnych nowości będzie można odnaleźć swoje nowe, ulubione pachnidło. Pamiętaj też, że zakupy przez Internet są zazwyczaj tańsze niż te stacjonarne.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze