Jaka chemia kamieniarska będzie odpowiednia?

chemia kamieniarska

Kamień sam w sobie prezentuje się bardzo pięknie i jest niezwykle trwały, ale z biegiem czasu niestety traci swoją pierwotną świetność, szczególnie w przypadku jego intensywnego użytkowania i pod pływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. O powierzchnie wykonane z tego naturalnego surowca trzeba odpowiednio dbać. Sama woda może jednak nie wystarczyć, a ze stosowaniem środków chemicznych trzeba bardzo uważać. Nietrudno jest o zniszczenie kamiennej powierzchni – niektóre rodzaje kamienia są bardzo podatne na działanie kwasów i zasad. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w profesjonalną chemię kamieniarską.

Pielęgnacja i impregnacja kamienia – po jakie środki sięgnąć?


Każdy rodzaj kamienia jest inny, dlatego w sprzedaży znajduje się tak wiele różnych środków przeznaczonych do ich pielęgnacji, czyszczenia i konserwacji. Bardzo ważne będzie to, aby wybrać chemię kamieniarską zgodnie z jej zastosowaniem. W przypadku kamienia nie sprawdza się rozwiązanie w postaci jednego uniwersalnego preparatu do wszystkiego. Wynika to z odmiennej specyfiki kamieni naturalnych. Nieumiejętne stosowanie środków może przyczynić się wręcz do nieodwracalnych szkód i po estetycznej powierzchni kamienia nie pozostanie dosłownie nic. Z kolei próby przywrócenia utraconej świetności zakończa się fiaskiem.

Nie ma sensu ryzykować, ale od razu zdecydować się na specjalistyczną chemię kamieniarską. Na szczęście na rynku nie brakuje dobrej jakości preparatów, za pomocą których pozbędziemy się zabrudzeń w sposób bezpieczny i skuteczny. Warto wybierać produkty w stu procentach nieszkodliwe, które nie powodują żadnych podrażniań ani uczuleń. Chemią kamieniarską wzmocnimy kolor, nadamy blasku, usuniemy plamy, okryjemy warstwą ochronną, podkreślimy barwę kamienia, nadamy gładkości, nawet wypełnimy drobne ubytki. Świetną opcją okazuje się przykładowo hybrydowa powłoka pielęgnacyjna, czyli wielofunkcyjny preparat przedłużający żywotność elementów zrobionych z kamienia.


Gdzie można zaopatrzyć się w dobrej jakości chemię kamieniarską?


Poszukując środków do pielęgnacji kamienia, bardzo ważne jest to, aby wybiera wyłącznie te dobrej jakości, renomowanego producenta. W przeciwnym razie trzeba liczyć się nie tylko z niską skutecznością, ale też z możliwością zniszczenia powierzchni kamiennej. Niska cena będzie wtedy tylko pozorną oszczędnością, uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i narazimy się na jeszcze większe straty. Profesjonalną chemię gospodarczą dostaniemy w sklepie internetowym https://www.do-kamienia.pl/. Znajdziemy tam wszelkiego rodzaju preparaty przeznaczone do wykańczania, pielęgnowania i impregnowania powierzchni wykonanych z kamienia naturalnego.

W asortymencie znajdują się środki dedykowane posadzkom, blatom, nagrobkom i szeregu innym elementom kamiennym. Przy ich wyborze trzeba zawsze kierować się rodzajem kamienia i zastosowaniem. Przebierać można w pastach i proszkach polerskich, impregnatach, skutecznych i jednocześnie bezpiecznych w użyciu detergentach czyszczących, wybawiających plamy, ochronnych powłokach hybrydowych w płynie, klejach, barwnikach, nabłyszczaczach, specyfikach postarzających.

Artykuł sponsorowany

Share