Jak dobrać długość łańcuszka męskiego

Jak dobrać długość łańcuszka męskiego

Łańcuszek męski to rodzaj biżuterii, który zdobi szyję wielu mężczyzn. Niezależnie od tego, czy jest prosty, czy wyszukany, powinien mieć odpowiednią długość. Jak dobrać długość łańcuszka męskiego?

Jaki łańcuszek męski kupić?

Biżuteria męska z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Panowie chętnie decydują się na dodatki w postaci naszyjników, bransoletek, które stanowią doskonałe uzupełnienie stroju. Aby błyskotki dobrze się prezentowały, powinny być dobrane do stroju, a także być w odpowiednim rozmiarze. Nie bez znaczenia jest również kruszec. Najbardziej uniwersalne są łańcuszki wykonane ze złota próby 585. Złote łańcuszki męskie możesz nosić samodzielnie lub dobrać do nich zawieszkę. Mogą to być wisiorki, które są symbolem. Przykładowo, pióro oznacza wolność. Z kolei moneta ma przynieść szczęście oraz fortunę. Łańcuszek z kotwicą symbolizuje bezpieczeństwo, nadzieję oraz stabilność.

Jak dobrać długość łańcuszka męskiego?

Długość męskiego łańcuszka zależy od tego, czy będziesz nosić go z zawieszką, czy bez. Jeżeli rezygnujesz z dodatku, to naszyjnik powinien być krótszy. Świetnym sposobem na poznanie rozmiaru łańcuszka, jest zmierzenie kołnierzyka koszuli. To niezwykle pomocne szczególnie wtedy, gdy pragnie się dać biżuterię na prezent, a nie zna się rozmiaru. Aby wybrać odpowiednią długość łańcuszka, przygotuj centymetr krawiecki, a następnie owiń ją dookoła szyi, aby zmierzyć obwód. Powszechnie przyjęło się, że najbardziej uniwersalne są łańcuszki, które mierzą około 50 centymetrów. Łańcuszek w takim wydaniu sięga mniej więcej do obojczyka. Jeżeli będziesz nosić naszyjnik z wisiorkiem, to wtedy wybierz nieco dłuższy model.

Pamiętaj również o tym, aby długość biżuterii dostosować do jej grubości. Dzięki temu naszyjnik będzie się estetycznie prezentował. Długi i cienki naszyjnik kojarzy się bardziej z kobiecą niż męską stylistyką. Dlatego wybieraj nieco grubszą biżuterię. W przypadku łańcuszka o długości 50 cm powinien mieć on około 1,5 mm szerokości, aby splot optycznie dobrze się prezentował.

Jaki splot łańcuszka wybrać?

Przy wyborze łańcuszka warto kierować się splotem, czyli sposobem, w jakim połączono ze sobą ogniwa, co wpływa na wygląd biżuterii. Najpopularniejszy jest splot pancerka, który charakteryzuje się połączonymi ze sobą pojedynczymi ogniwami, które są spłaszczone po bokach. Sprawia wrażenie solidnego, wpisując się w męską stylistykę, a jednocześnie jest bardzo wytrzymały. Panowie chętnie sięgają również po splot Figaro, który jest dość podobny do pancerki. Cechuje się przeplataniem kilku mniejszych ogniw z jednym większym. Można go nosić solo, jak i z wisiorkami, medalikami i krzyżykami. Ciekawie prezentuje się również splot kulkowy.

Jak sama nazwa wskazuje, łańcuszek składa się z połączonych ze sobą malutkich kulek. Kojarzony jest ze stylem militarnym. Ten rodzaj splotu noszony jest razem z nieśmiertelnikami. Pasują do niego również naszyjniki z grawerem. Panowie chętnie sięgają również po łańcuszek z kotwicą. Splot ten inspirowany jest łańcuchami kotwicznymi, które używane są na statkach. To idealna propozycja do letnich stylizacji.

Artykuł sponsorowany

Share