Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

Jak wybrać odpowiednią salę weselną

Wybór odpowiedniej sali weselnej nie jest zadaniem łatwym, również w momencie, gdy poszukuje się jej w Lublinie i jego okolicach. Dzisiaj podpowiemy, na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności, a dodatkowo podpowiemy, która konkretna sala weselna w okolicach Lublina może okazać się optymalnym wyborem.

Wybór sal weselnych jest trudny zwłaszcza obecnie. Z jednej strony, ze względu na Covid-19, wiele ślubów było przekładanych, stąd terminów obecnie nie ma wielu, a sporo osób, chcące zorganizować wesele stosunkowo szybko, decyduje się również na terminy w tygodniu. Nietrudno zauważyć również, że ceny sal weselnych, tzw. ceny za talerzyk, poszybowały w górę. Z jednej strony ma na to wpływ inflacja, okazuje się jednak, ze w taki sposób wiele sal weselnych odbija straty z okresu, gdy wesela nie były organizowane. To również korzystanie na tym, że sale wesele są obecnie bardzo poszukiwane, dzięki czemu ceny również mogą być wyższe.

Na początku konieczne jest więc zwrócenie uwagi na ceny w danym miejscu – czy są one dla nas akceptowalne, oraz na terminy, może się bowiem okazać, że są one niezwykle odległe.

Odległość od kościoła

Kolejnym ważnym czynnikiem będzie odległość sali weselnej od kościoła. Nie powinna być ona zbyt wysoka, by dojazd z jednego miejsca na drugie nie był zbyt trudny. Im mniejsza odległość, tym lepiej, czasem jednak nawet 30-40 km wchodzi w grę, wtedy jednak warto upewnić się, że droga jest prosta, i nikt nie będzie miał problemów z dotarciem na miejsce.

Ilość miejsc oferowanych przez salę weselną

Kluczowy element, na który powinno zwracać się uwagę w pierwszej kolejności. Ilość miejsc dostępnych w danym miejscu powinna być dostosowana do tego, ile osób chcemy zaprosić. Co istotne, ilość ta nie powinna być również zbyt duża – może się wtedy okazać, że puste przestrzenie będą sprawiać wrażenie, że pierwotnie planowaliśmy zaprosić więcej osób, jednak się to nam nie udało lub osoby te odmówiły przybycia w ostatniej chwili. Oczywiście, ilość miejsc „na styk” również niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w takim przypadku może być dostępny tylko jeden sposób ustawiania stolików, a i tak ilość miejsca dla gości czy przestrzeni na parkiecie może nie być tak okazała, jakbyśmy tego zakładali.

Jeżeli jednak trafimy na dobrą ofertę od sali, która ma znacznie większą powierzchnię, niż ta nam potrzebna, warto porozmawiać o możliwości zaoferowania jedynie jej części. Taką opcję oferuję m.in. Dworek Arkadia w Piotrowicach, nieopodal Lublina. Chociaż nie będzie tam problemem zorganizowanie wesela nawet na ponad 300 osób, Dworek dysponuje dwoma salami, dzięki czemu jak najbardziej można zdecydować się na wynajem np. tylko jednej z nich. To również opcja na znaczne ograniczenie naszych kosztów związanych z salą weselną.

Jak wybrać odpowiednią salę weselną

W kwestii sali weselnej warto również upewnić się co do tego, jakie oferuje ona wyposażenie. Kluczowe staje się także to, jak duży jest sam parkiet, ile miejsca jest przeznaczonego dla zespołu weselnego, lub czy na miejscu czeka na nas m.in. szatnia.

Styl sali weselnej

Każdy z nas ma swoje wyobrażenia na temat swojego ślubu. I nie można ukrywać, że potrafią się one od siebie diametralnie różnić. Dla jednych idealnym wyborem okaże się wszechobecna elegancja, panująca dookoła, dla innych idealnym wyborem będzie styl boho czy nawet styl rustykalny. W przypadku tych skrajności dobrze widać, że sala powinna być dobrana również pod kątem tego, jak jest udekorowana i do wesela w jakim typie pasuje najbardziej.

Zastanówmy się, ile pracy i pieniędzy trzeba będzie włożyć w to, by daną salę odpowiednio przystroić. Okazuje się, że niektóre z nich będą wymagały bardzo małych nakładów czasu i pracy, inne natomiast będą zupełnie niedopasowane do naszego stylu, co wygeneruje większe koszty i ilość czasu, którą trzeba będzie poświęcić na dekoracje.

Dodatkowe udogodnienia oferowane przez salę weselną

Istnieje bardzo wiele dodatkowych udogodnień, na które powinno zwracać się uwagę. Należą do nich m.in.: sala dla palących, opcje na nocleg dla Państwa Młodych czy gości, parking, toalety dla osób z niepełnosprawnościami, ogród lub czy samą obsługą nie będzie miała problemu z tym, by porozumieć się z gośćmi, którzy nie mówią w języku polskim? Tak naprawdę to właśnie tutaj często zdarzają się największe niedociągnięcia, które później zaskakują nas na miejscu, w dniu wesela. Dobrze zastanowić się nad wszystkimi, niestandardowymi rozwiązaniami czy opcjami, które w naszym przypadku będą konieczne lub przynajmniej bardzo dla nas pomocne.

Odpowiednie menu

Jeżeli decydujemy się na menu oferowane przez daną salę weselną, konieczne jest jego sprawdzenie. W tym przypadku konieczne jest próbowanie dań takich, jakie planujemy na weselu. Jeżeli np. kuchnia ma być międzynarodowa, testowanie rosołu i schabowego nie jest dobrym rozwiązaniem. Konieczne jest również upewnienie się, że nie będzie problemów z daniami dla osób na specjalnych dietach. Na weselu niemal na pewno pojawi się ktoś, kto ma problem z tolerancją laktozy lub jest weganinem. Dodatkowo konieczne jest upewnienie się, ile dań będzie przygotowanych, jaka będzie ich gramatura, czy ciasta również dostarczane są przez salę. Na koniec, warto zapytać się, czy będziemy mogli zabrać to, co zostanie, i nadal będzie świeże.

Artykuł sponsorowany

Share