Jak dopasować kask narciarski? Instrukcja w 3 prostych krokach

Kask narciarski nie powinien za bardzo uciskać głowy, aby być zbyt luźny – nie zapewni Ci wtedy właściwej ochrony. Jak więc dobrać odpowiedni produkt? Jak dopasować kask narciarski? Przeczytaj instrukcję w trzech prostych krokach zamieszczoną poniżej.

Krok 1. Zmierz obwód swojej głowy

Najważniejszym krokiem podczas dopasowywania kasku jest dokładny pomiar obwodu głowy. Jak poprawnie go wykonać? Użyj metra krawieckiego i ułóż go centymetr nad linią brwi. Przy pomocy drugiej osoby upewnij się, czy metr nie zsunął się z tyłu głowy. Otrzymany wynik wskazuje na konkretny rozmiar kasku, który powinieneś wybrać. Każdy producent posiada własną metrykę, dlatego kieruj się informacjami zamieszczonymi w opisie produktu lub na metce. Dla większego komfortu, wybierz kask większy o 1 cm od Twojego obwodu głowy. Przykładowo: jeśli otrzymałeś wynik 56.5 cm, wybierz kask narciarski w rozmiarze 57 cm. 

Przykładowe rozmiary kasków

Rozmiar S: 55-56 cm

Rozmiar M: 57-58 cm

Rozmiar L: 59-60 cm

Rozmiar XL: 61-62 cm

Krok 2. Przymierz kask

Załóż kask narciarski, zapnij pasek pod brodą i sprawdź, czy pasuje – poruszaj głową w przód, tył, na boki. Zapięcie nie powinno powodować dyskomfortu ani nigdzie uciskać. Kask nie może opadać na czoło, zsuwać się na kark czy uciskać głowy. Jeśli czujesz ból podczas noszenia – wymień produkt na inny. 

Krok 3. Dopasuj gogle do kasku narciarskiego

Gogle oraz kask narciarski powinny być dobraną parą. Dlatego zanim postanowisz zainwestować w konkretny kask, sprawdź czy pasuje do Twoich gogli. Jak to zrobić? Zwróć uwagę na szczeliny między kaskiem a goglami – powinny być niewielkie, wtedy twarz jest lepiej chroniona przed wiatrem i mrozem. Pasek od gogli powinien swobodnie zapinać się w tylnej części kasku – wtedy produkt będzie właściwie podtrzymywany. 

Podsumowanie

Wybór kasku narciarskiego jest banalnie prosty, kiedy wiesz, jakie czynniki wziąć pod uwagę podczas zakupów. Dzięki tej instrukcji będziesz w stanie wybrać właściwy produkt bez tracenia czasu na zastanawianie się – pasuje czy nie? Życzymy powodzenia!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Bohemian Youngster to młoda, polska, prężnie rozwijająca się marka odzieży…