Jak działa zabieg HIFU na ciało?

zabieg HIFU

Czy jest sposób na bezinwazyjne modelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry? Jak najbardziej! Do tego służy zabieg HIFU – nieinwazyjne i bezbolesna metoda modelowania sylwetki.

Jak działa HIFU?

Zabieg HIFU to zabieg, w którym wykorzystywana jest technologia zogniskowanej fali ultradźwiękowej o dużej intensywności. W wyniku oddziaływania ultradźwięków dochodzi do podgrzania skóry do około 60-70 stopni, w wyniku czego następuje wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego i uszkodzenia kolagenu co jest impulsem do regeneracji. Efektem zabiegu jest skrócenie włókien kolagenowych i stymulowanie fibroblastów do wytwarzania nowych.

Zabieg HIFU stosuje się zarówno na twarz jak i na ciało.

Główne efekty jakie osiągamy na twarzy to lifting skóry, redukcja chomików, wypłacenie zmarszczek, uniesienie brwi czy zarysowany kontur twarzy. Zabieg HIFU na ciało wykonuje się na takich partiach jak: uda, pośladki, brzuch, ramiona czy kolana.

Zabieg HIFU na uda i pośladki 

Stosuje się głównie w celu wyszczuplenia i ujędrnienia. Do zabiegu HIFU na uda i pośladki stosuje się głowice o dwóch głębokościach. Głowica o głębokości docierającej 13mm w głąb dochodzi aż do struktury tkanki tłuszczowej powodując jej rozbijanie i usuwanie z organizmu. Efektem czego jest zmniejszenie ilości tłuszczu i wyszczuplenie sylwetki. Głowica o głębokości 8mm również ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową przy jednoczesnym przebudowaniu skóry. W wyniku tego dochodzi do zwiększenia elastyczności skóry i jej ujędrnienia.

Na ramiona i kolana

W przypadku takich partii jak ramiona czy kolana, HIFU wykonuje się płytszą głowicą. Te partie ciała zazwyczaj są objęte mniejszą ilością tkanki tłuszczowej w związku z czym zadziałanie głowicą 8mm wystarczy, aby zredukować nadmierną ilość tłuszczu praz ujędrnić skórę. HIFU na ramiona w przypadku dużych obwiśnięć można zastosować głowicę o głębszej penetracji. Jednak każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Zabiegi HIFU na ciało efekty:

  •         Zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach, udach i pośladkach
  •         Uniesienie pośladków
  •         Ujędrnienie skóry nad kolanami
  •         Wymodelowanie ramion
  •         Wymodelowanie sylwetki
  •         Zmniejszenie bryczesów i obszaru wewnętrznej strony ud

Materiał partnera

Share