Jak kupować, by nie zrujnować portfela?

Jak kupować, by nie zrujnować portfela

Wyprzedaże to czas, na który z niecierpliwością czeka wiele osób, dla części z nich jest to bowiem jedyna okazja do zakupu modnych, markowych ciuchów w przystępnej cenie. Zanim jednak wpadniemy w wir zakupów, warto pamiętać o tym, aby nawet podczas wyprzedaży zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwieść pozornym promocjom. Oto kilka praktycznych porad, jak kupować na wyprzedażach.

Jak rozważnie kupować?

Najlepsze wyprzedaże zwykle przypadają na sam koniec okresu sprzedażowego, ponieważ jest to ostatni moment na to, by sklepy pozbyły się ubrań ze starych kolekcji i przygotowały się na przyjęcie tych nowych. Wówczas też ceny mocno lecą w dół, kusząc tym fanów wyprzedaży. I tu bardzo często zakupoholicy popełniają klasyczny błąd – kupują dużo, bo jest tanio. Zwykle część z tych rzeczy  nigdy nie zostanie założona, ponieważ okazuje się, że bluzka czy sukienka upolowana na wyprzedażach w niskiej cenie w ogóle nam nie odpowiada, nie pasuje stylem do noszonych ubrań, kolorem lub po prostu ma nieodpowiedni materiał czy krój. W ten sposób, zamiast złapać wyprzedażowe perełki, tracimy pieniądze na ubrania, które w najlepszym wypadku założymy na siebie tylko raz. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto zastanowić się, czego brakuje nam w naszej garderobie i tylko tych rzeczy szukać wyprzedażach.

Najlepsze wyprzedaże drogich marek

Zwykle największe obniżki cen zauważalne są w luksusowych sklepach oferujących produkty renomowanych marek, których regularne ceny są nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku asortymentu w sieciówkach. W okresie wyprzedaży to właśnie w tych sklepach  zauważymy największe rabaty. Warto o tym pamiętać, ponieważ przeglądając oferty sklepów, możemy znaleźć produkty, które przecenione są nawet o kilkaset złotych w porównaniu do ceny wyjściowej. Zwykle też lepsze marki proponują nam produkty w dużo wyższej jakości, wykonane z dobrych materiałów zachowujących swoje właściwości nawet po wielu praniach. Zakup np. marynarki, która pierwotnie kosztuje kilkaset złotych, uszytej ze szlachetnych materiałów, czy skórzanej kurtki, to zakup na lata.

Jak kupować na wyprzedażach?

Aby nasze zakupy na wyprzedażach okazały się prawdziwym sukcesem i przy tym nie zrujnowały naszego portfela, warto przygotować się na nie za pomocą kilku prostych kroków:

  1. Zrób listę potrzebnych rzeczy – skup się jedynie na tych elementach garderoby, których brakuje w twojej szafie.
  2. Zaplanuj maksymalny budżet, który możesz przeznaczyć na zakupy. Ustalenie takiego celu pozwoli ci na rozważne wybieranie produktów i jednocześnie sprawi, że nie będziesz działać pod wpływem impulsu.
  3. Zrób przegląd ofert ulubionych sklepów. Przygotuj się na to, czego możesz spodziewać się na wyprzedażach. Być może w ofercie ulubionej marki jest ciuch, który już dawno wpadł ci w oko? Wyprzedaż będzie idealnym momentem na jego zakup w atrakcyjnej cenie.
  4. Nie kupuj na zapas. Unikaj kupowania ubrań, których nie zamierzasz ubrać w danym sezonie. Za rok może się zmienić nie tylko twoja figura, ale również styl, więc kupiona dzisiaj rzecz zupełnie nie będzie wówczas pasowała do twojej garderoby.
  5. Przymierz zanim kupisz. Zawsze przymierzaj ciuch przed zakupem, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje ci się, że dana rzecz będzie na tobie leżeć idealnie. Często nawet minimalna różnica w rozmiarze może sprawić, że ubranie będzie prezentowało się na tobie bardzo niekorzystnie.

Stacjonarnie czy online?

Jeżeli nie należysz do miłośników spacerów po galeriach handlowych, wówczas idealnym rozwiązaniem będą zakupy w sklepach online. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale również  możemy tam znaleźć najlepsze oferty cenowe. Doskonałym sposobem na zakupy markowych produktów w atrakcyjnej cenie jest korzystanie z oferty klubów zakupowych, gdzie przynależność do nich daje klientom możliwość robienia zakupów ze zniżkami dochodzącymi nawet do -80%.

Warto również pamiętać, że sklepy online często oferują darmową dostawę po przekroczeniu pewnej kwoty zakupów. By osiągnąć wskazany pułap zakupowy, możemy zaprosić przyjaciółkę do wspólnych zakupów, dzięki czemu w ramach jednego zamówienia uzyskamy koszyk zakupów kwalifikujący się do darmowej dostawy.

Kupowanie na wyprzedażach tylko wtedy będzie dla nas korzystne, jeśli ze spokojem i rozwagą podejdziemy do każdego zakupu.

Materiał zewnętrzny

Share