Męski zegarek na prezent. Jak wybrać idealny?

Męski zegarek

Zegarek to klasyczny prezent. Uniwersalny, nadaje się zarówno dla kogoś bliskiego, jak i dla osób, z którymi łączą nas relacje zawodowe czy oficjalne. Zawsze świetnie się sprawdzi, tym bardziej że obecnie bardzo szeroki wybór zegarków pozwala na dobranie idealnego modelu do osobowości i upodobań obdarowanej osoby.

Czy zegarek to dobry pomysł na prezent?

Wokół ofiarowywania zegarków na prezent narosło bardzo wiele mitów i zabobonów. To jednak nie sprawia, że zainteresowanie zegarkami maleje. W końcu to bardzo wyszukany prezent. I naprawdę wyjątkowy, ponieważ można go dobrać idealnie do upodobań obdarowywanego. Na dodatek zegarek jest prezentem uniwersalnym – w końcu każdy go potrzebuje. I każdy może mieć kilka modeli, każdy na inną okazję.

Zegarek to wspaniały prezent dla mężczyzn. I tych najbliższych, jak mąż, partner czy ojciec, i tych dalszych, jak szef czy współpracownik odchodzący na emeryturę. Warto zwrócić uwagę także na to, że zegarek to często prezent, który daje się komuś, by go docenić. To wspaniały upominek dla syna, który dostał się na studia (bądź je skończył), męża, który otrzymał awans, czy przyjaciela, który właśnie założył firmę. Zegarek sprawdzi się w każdej z tych sytuacji, jednak musi być doskonale dobrany do swojego właściciela. Jak to zrobić?

Weź pod uwagę tryb życia

Masz bardzo szeroki wybór zegarków różnego rodzaju. Model i wygląd powinny być dopasowane do stylu i trybu życia obdarowanej osoby. Jeśli dany mężczyzna lubi wyprawy w nieznane i przebywanie w ekstremalnych warunkach, jest aktywny, jako prezent dla niego świetnie sprawdzi się zegarek G-Shock Casio. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych modeli, wstrząsoodporny i wykonany z trwałego materiału sztucznego, odpornego na uszkodzenia. G-Shock Casio jest również wyposażony w dodatkowe funkcje, które ułatwiają przetrwanie w dżungli.

Dla osoby, która uwielbia sport, dobrze sprawdzi się zegarek z programem liczącym kroki, przebyty dystans, spalone kalorie. Elegancki mężczyzna na wysokim stanowisku doceni zegarek z dużą tarczą na ciągle modnym, klasycznym skórzanym pasku, który będzie pasował do biznesowych stylizacji. Mężczyzna lubiący styl business casual, ale ceniący wygodę? Zegarek o dużej tarczy wyposażonej w dodatkowe funkcje na bransolecie – to jest właśnie to.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając zegarek, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Przede wszystkim trzeba sprawdzić rodzaj mechanizmu. Najlepsze opinie użytkowników zbierają zegarki z mechanizmem kwarcowym, jak zegarek G-Shock Casio.

Kolejnym aspektem jest tworzywo, z którego został wykonany zegarek. Powinno być trwałe i odporne na uszkodzenia, zarówno jeśli chodzi o bransoletkę, jak i o kopertę. Szkło mineralne lub hartowane to najlepszy wybór, ponieważ prawdopodobieństwo, że zostanie zniszczone, będzie o wiele mniejsze niż w przypadku innych materiałów. Ważne są także dodatkowe funkcje.

Dodatkowe funkcje zegarków

Obecnie zegarek służy nie tylko jako narzędzie do mierzenia czasu. Wszystkie modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, warto więc mieć je na uwadze. Stoper, wysokościomierz, barometr i termometr mogą być naprawdę przydatne. Bardzo wiele zegarków jest też połączonych ze smartfonem.

Niektóre zegarki mają dodatkowe tarcze, które mogą wskazywać godzinę w innej strefie czasowej. Część z nich informuje nas o liczbie przebytych kroków, niektóre mają kompas. Warto także sprawdzić, czy zegarki są wodoodporne i wstrząsoodporne – wtedy będziesz mieć pewność, że nie zniszczą się nawet w ekstremalnych warunkach.

Share