Jak pandemia wpłynęła na branże ślubną? –Wypowiadają się eksperci!

W tym roku, organizacja ślubu i wesela nie należy do najprostszych. Okres pandemii zestresował niejedną, przyszłą Parę Młodą. Niektórzy zmienili termin ważnej uroczystości, inni – z nadzieją czekali na zmianę wytycznych. Sytuacja ta wpłynęła także na całą branżę ślubną. Większość firm oferujących typowe ślubne usługi, przez kilka tygodni była zmuszona do ich zawieszenia. Jak to wpłynęło na pracę w atelier sukien ślubnych, fotografa czy sali weselnej? Zapytałam specjalistów!

Ogromny stres związany z organizacją ślubu i wesela

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja ma ogromny wpływ na całą branżę ślubną. Tym samym, przyszli małżonkowie mają nie lada dylemat, związany z całą organizacją uroczystości. Różne ograniczenia zmusiły wiele Par do odwołania wesela lub przełożenia go na inny termin. Bardzo często Młode Pary decydowały się na termin jesienią – we wrześniu.

Przesuniecie wesela, nie zawsze jest związane z kosztami. Mogą natomiast pojawić się inne problemy, m.in. z dostępnością fotografa, sali weselnej czy makijażystki. Ślubne usługi, zazwyczaj rok wcześniej, mają podpisane umowy na oferowanie swoich usług – wiec jest duże prawdopodobieństwo nałożenia się terminów kilku par. I tu, pojawia się problem – nie tylko dla przyszłych małżonków – ale też dla usługodawców. Jeśli dwie, trzy pary zmieniły termin na ten sam dzień? Kogo wybrać? komu odmówić? Takich dylematów jest mnóstwo.

To jeden z najtrudniejszych okresów od wielu lat – zarówno dla Pary Młodej – jak i wszystkich usługodawców. Jak to wpłynęło na usługi ślubne? Zapytałam specjalistów!

Sala weselna – zmiana terminów

Mówią Ania i Kasia zespół Stodoły Czereśniowy Sad: Stodoła Czereśniowy Sad to miejsce spotkań, wspólnych tańców na trawie i celebrowania chwil w gronie przyjaciół, rodziny czy współpracowników. Oczywiste jest, że sytuacja związana z pandemią COVID-19, mocno wpłynęła na naszą branżę, jak i naszych zaprzyjaźnionych firm (cateringowych, eventowych czy wedding plannerów). Nasza „Stodoła” jest prawdziwą, drewnianą stodołą, dlatego nasz sezon trwa od maja do końca września. Oczywiście nie odbyły się żadne wesela w maju, ani nie odbędą się te, zaplanowane na pierwszą połowę czerwca.

Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z naszymi Parami Młodymi – rozmawiamy z nimi na temat przenosin terminu, na ten lub kolejny rok, wspólnie zastanawiamy się nad planami organizacji mniejszych uroczystości – w razie poluzowania restrykcji. Staramy się razem opracować „plan B”, a gdy trzeba, to także „plan C”. Nie każdą uroczystość da się jednak tak zgrabnie i szybko przeorganizować. Nasza „Stodoła” ma prawdziwie polski, rustykalny charakter i często wybierana jest przez Młodych, mających rodzinę za granicą (a nierzadko zdarza się, że jedna z tych par – również mieszka za granicą). Młodzi poświęcają bardzo dużo czasu i energii, by wszystko skoordynować, więc nie dziwi nas ich rozżalenie i zawieszenie „planu-wesele”. Do dziś nie wiadomo, kiedy będziemy mogły zacząć działać „na pełnych obrotach” – i to jest chyba dla nas największym wyzwaniem – w tej całej sytuacji. Byłoby dużo prościej, gdyby z góry znany był plan odmrażania naszego sektora. Na chwilę obecną staramy się ożywić nasze miejsce, organizując różnorakie sesje zdjęciowe czy prowadzić kameralne warsztaty i koncerty transmitowane – live. Pusta „Stodoła” jest po prostu… taka smutna!

Obecny sezon miał być naszym drugim – od otwarcia. Zdecydowanie nie tak miał wyglądać… Mamy jednak wielką nadzieję, że ten rok nie jest jeszcze stracony i że niedługo się u nas znowu spotkamy! 

Stodoła Czereśniowy Sad
Stodoła Czereśniowy Sad, Fot. OneWayStudio

Stodoła Czereśniowy Sad – Stworzona została z potrzeby serca i chęci ucieczki od szalonego pośpiechu miasta. Dziś zatopiona w zieleni podwarszawskich sadów. Stara, drewniana stodoła, wraz z zabudowaniami, jest azylem dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą i chcą spędzić wspólny, imprezowy czas na kompletnym luzie – bez spinki i permanentnego podłączenia do sieci. Otoczona ogrodem (zapewniającym całkowitą prywatność). „Stodoła” pomieści do dwustu gości, mogących cieszyć się także przyjęciami w plenerze. Na miejscu znajduje się kilkanaście miejsc noclegowych, pozostałe zaś, zapewniają okoliczne hotele.

Strona WWW: https://www.stodolaczeresniowysad.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/stodolaczeresniowysad/

Instagram: https://www.instagram.com/stodola.czeresniowy.sad/

Oczami ślubnych fotografów

Mówią TatraFoto, czyli Monika i Łukasz Nodzyńscy: Rok 2020 zapowiadał się naprawdę wyjątkowo. Praktycznie w każdy weekend mieliśmy zaplanowany ślub, a wiele z nich – w naprawdę wyjątkowych miejscach. Baliśmy się tylko – kiedy będziemy mieli jakiś czas wolny. Zadziałała tutaj magia cyfr, pojawiło się wiele ciekawych dat, a i my mogliśmy się poszczycić kilkoma sukcesami zeszłego roku. Cieszyliśmy się coraz większą popularnością wśród par młodych. Z końcem ubiegłego roku, podjęliśmy też ważną decyzję. Po dziesięciu latach, postanowiliśmy zmienić system. Wymieniliśmy wszystkie aparaty i obiektywy. Tak przygotowaliśmy się na 2020 rok… Sytuacja zmieniła się diametralnie, w momencie, kiedy nastał czas pandemii i rozpoczął się – lockdown. Pojawiła się wizja odwołanych ślubów czy sesji plenerowych – i niestety – częściowo ta wizja zaczęła się spełniać.

Stosunkowo dużo par nie rezygnuje, aktualnie, z zarezerwowanego terminu, ponieważ nie chce od nowa wszystkiego organizować. A wiadomo, jak stresujące i czasochłonne potrafi być planowanie wesela. Większość par chce powiedzieć sobie sakramentalne „Tak”, bez względu na to, ilu gości będzie się z nimi bawić i czy w ogóle będą mieć wesele. Dlatego nie zmieniają dat i organizują ślub z niewielkim przyjęciem dla najbliższych osób. Na przełomie maja i czerwca mamy dwie pary, które zrezygnowały z wielkiego, góralskiego wesela na rzecz takiej właśnie, skromnej uroczystości. My będziemy towarzyszyć im jedynie podczas przygotowań i ślubu. No i zapewne wybierzemy się z nimi później na sesję plenerową. Są również pary, które przekładają terminy. Najpopularniejszy jest wrzesień tego roku. Pary Młode wybierają wówczas termin w środku tygodnia. Wszyscy mamy nadzieję, że z końcem lata wszystko wróci do normalności. A termin w środku tygodnia (dla wszystkich usługodawców) jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (jeśli chodzi o dostępność) niż termin weekendowy.

Oczywiście, zdarza się również, że pary przenoszą terminy na przyszły rok. Czy w środku tygodnia, czy też na weekend. Jednak szansa aby trafić na termin, kiedy sala, fotograf, filmowiec, zespół, czy DJ mają wolne – jest praktycznie zerowa. Dlatego bardzo polecamy termin w tygodniu – także w przyszłym roku. Wesela wyprawiane w tygodniu, sprawdzały się (do tej pory) znakomicie. Mamy nadzieję, że będą jeszcze popularniejsze.

W przypadku, kiedy pary są zmuszone do ograniczenia wesela (do bardziej kameralnej uroczystości) sami proponujemy zmianę ceny. Nasza oferta składa się z kilku pakietów, dostosowanych do tego, czego oczekują Pary Młode – zarówno te,  które pochodzą z Podhala i organizują wielkie góralskie wesela, jak i te – które przybywają na Podhale, aby zorganizować niewielkie, kameralne uroczystości. Okazuje się, że w tym roku „Nasze Pary” mają nieco ułatwioną sytuację, gdy po prostu proponujemy im zmianę pakietu.

Uważamy, że branża ślubna (jak i cała branża eventowa) jest w jednej z gorszych sytuacji. Cały czas mówi się o odblokowaniu turystyki, gastronomii (nawet w ograniczonym zakresie). Mówi się o liniach lotniczych, kinach, teatrach. Słyszeliśmy też o możliwości wyjazdów latem na obozy i kolonie! Ale nigdzie w planach rządowych, nie pojawiają się informacje o weselach czy koncertach. Nie wiemy, czego się spodziewać. Mimo to, cały czas jesteśmy dobrej myśli!

TatraFoto
TatraFoto

TatraFoto, czyli Monika i Łukasz – Łączy ich nie tylko małżeństwo, ale także wspólna pasja – fotografia – która stała się ich sposobem na życie. Prywatnie są rodzicami dwójki wspaniałych dzieci, w których również starają się zaszczepić miłość do fotografii.

Strona WWW: www.tatrafoto.pl

Facebook: www.facebook.com/tatrafoto

Instagram: www.instagram.com/tatrafoto

Co się dzieje w świecie ślubnego wizażu?

Mówi Roma Szafarek: Z powodu pandemii, moja działalność zatrzymała się całkowicie. Mimo że jestem wizażystką, to nie ma dla nas osobnych przepisów, a moja działalność jest zarejestrowana jako usługi kosmetyczne i fryzjerskie. W związku z tym musiałam zamknąć pracownię. W przypadku wizażu, to w większości maluję kobiety – na wyjątkowe okazje w ich życiu (w tym śluby). Oficjalnie jest zakaz organizowania imprez, więc u mnie w branży i tak za dużo by się nie działo. Wypełniłam i wysłałam wszystkie przysługujące mi wnioski, dotyczące Tarczy Antykryzysowej, oraz wsparcie z ZUS, ale na razie, dostałam tylko jednorazowo postojowe, a na resztę wniosków odpowiedzi brak. I ta niewiedza jest najbardziej stresująca, bo nie wiem, jak zarządzać firmą. Na szczęście, mam oszczędności na nieprzewidziane sytuacje, ale i tak, nie wiadomo, kiedy wszystko wróci na dobre tory, więc jest to, dość stresująca sytuacja. Zawsze staram się widzieć też te dobre strony lub znaleźć jakieś pozytywy, więc w ostatnich tygodniach, zajęłam się edukacją biznesową (z zakresu strategii, motywacji i planowania) dla wizażystek, i dla osób, które zarabiają na swoim talencie. Robię regularnie live’y, zapraszam gości – napisałam również e-booka. Także ten czas „wolny” – wykorzystałam maksymalnie, na dalszy rozwój firmy i spełnianie kolejnych marzeń.

Zdecydowana większość Par Młodych zmieniła tylko datę ślubu (ale jeszcze na ten rok). Część planuje wziąć ślub teraz, a wesele zrobić za rok. Jedynie pary z zagranicy, przełożyły ślub na 2021 rok, bo jednak w tym wypadku, sprawa z przekroczeniem granic i obowiązkowej kwarantanny, mocno by utrudniła przygotowania ślubne czy przyjazd gości. Na razie, jedna para odwołała ślub, ale już zapowiedziała, że jeszcze w tym roku, podejmie kolejne decyzje i wrócą z tematem.

Dziś już wiemy oficjalnie, że od 18 maja 2020 r. możemy wrócić do pracy. Jednak dla wizażystek, aż tak dużo się nie zmienia, ponieważ nadal jest zakaz organizowania imprez na ponad pięćdziesiąt osób, więc, co do wesel, czekamy na dalsze informacje i czwarty etap odmrażania gospodarki. Na szczęście, działają już hotele, powoli wraca gastronomia, więc są nowe możliwości na modyfikacje i organizację przyjęcia weselnego.
Jeśli chodzi o powrót do pracy, to mogę wrócić na plany zdjęciowe lub szkolić wizażystki i udzielać lekcji makijażu. Do tego trzeba zapewnić odpowiednie warunki (obowiązkowe dla dwóch stron) rękawiczki jednorazowe oraz maseczki – których obecnie ceny są niewyobrażalnie wysokie. Mimo to pozostaje dobrej myśli, że jeszcze będzie dobrze. Cała ta sytuacja pokazała, że mam cudowne klientki, które pytały: „jak sobie radzę?” lub „czy mogą jakoś pomóc?”. Wysyłały dużo ciepłych słów wsparcia.
Najlepszą pomoc, jaką dostałam w czasie pandemii, to pomoc od innych ludzi, którzy solidarnie wspierają lokalne biznesy. Za co im wszystkim, bardzo dziękuję. Takie miłe gesty i słowa naprawdę dodają sił.

Roma Szafarek
Po lewej: Roma Szafarek, Po Prawej: Fot. K. Olędzki Model. A. Belko
Makijaż i włosy: Roma Szafarek
Kwiaty: Decoki
Suknia: Cymballa Atelier
Miejsce: Pałac Lenartowice

Roma Szafarek – Ma to szczęście, że została obdarzona talentem do tworzenia pięknych makijaży i fryzur. Ukończyła szereg szkół, szkoleń, kursów oraz warsztatów, w Polsce i za granicą (Paryż, Barcelona, Rzym, Berlin). Obroniła również tytuł Mistrzyni Wizażu i Stylizacji, zdając państwowy egzamin. Jej prace ukazały się, m.in. w takich magazynach, jak: „VOUGE”; „Elle”; „Zwierciadło”; „Elegant Magazine”; „BeauNu Magazine” (okładka); „Sheeba Magazine” (okładka); magazyn „Wesele”; magazyn „Panna Młoda” i inne. Współpracowała z takimi gwiazdami jak: Urszula Dudziak, Kasia Kowalska, Marta Kundzewicz, Maja Popielarska, Mietek Szcześniak i inni. Obecnie wspiera inne wizażystki (i osoby, które zarabiają na swoim talencie) w rozwoju ich biznesu. Była nominowana w plebiscycie Kobiece Twarze Biznesu, Make Up Artist Roku 2018 i 2019 oraz zdobyła tytuł Najlepszego Profesjonalisty w branży ślubnej, w kategorii Makijażu, w plebiscycie portalu ślubnego – Zankyou.

Strona WWW: https://romaszafarek.pl/

Facebook: www.facebook.com/RomaSzafarekMakeupHair/

Instagram: www.instagram.com/roma.szafarek

Projektantka sukien ślubnych

Mówi Agata Wojtkiewicz: Obecna sytuacja mocno wpłynęła nie tylko na naszą działalność, ale przede wszystkim – pokrzyżowała plany wielu narzeczonym. Staramy się odnaleźć w nowej rzeczywistości i wychodzić naprzeciw prośbom naszych klientek. Dlatego też wspólnie wypracowujemy nowy model współpracy realizacji zamówień przesuniętych w czasie. Klientki, które miały zaplanowane śluby na kwiecień lub maj, w większości, zmuszone były zmienić terminy. Jednak nasza firma – a przede wszystkim pracownia – działają bez zmian. Flagowy butik w Łodzi oraz showroom w Warszawie jest już otwarty i czekamy na nasze – brides.

Agata Wojtkiewicz
Agata Wojtkiewicz

Agata Wojtkiewicz – Pochodzi z Łodzi i tam postanowiła założyć swoją markę. Zawsze pociągały ją proste formy, minimalizm i od dawna chciała przełamać staromodny trend w modzie ślubnej. Dlatego zaproponowała rockowy charakter własnych projektów. Swoje kolekcje prezentowała w czasopismach, takich jak: „COLLEZIONI DONNA”; „ELLE POLSKA”; „MIRROR”; „IN STYLE”; „VIVA! MODA”; „VOGUE POLSKA”. 

Strona WWW: www.agatawojtkiewicz.pl

Facebook: https://www.facebook.com/agatawojtkiewiczatelier

Instagram: https://www.instagram.com/agatawojtkiewicz/

Dodatki ślubne – zamówienia online

Mówi Małgorzata Sowa: Nie ma co zaklinać rzeczywistość, ta sytuacja, na całą branżę wpłynęła bardzo mocno. Staramy się wychodzić ze zrozumieniem i empatią do naszych klientek (one przeżywają ten czas, na pewno, dużo bardziej – niż my) i dostosowywać się do nowych potrzeb. Spora część klientek, naszego stacjonarnego butiku, składa zamówienia online lub umawia się z nami telefonicznie na wizytę w sklepie, o wyznaczonej, dogodnej dla obu stron godzinie. To nam daje okazję do tego, aby kameralnie i bezpiecznie dobrać dodatki do stylizacji ślubnej. Ale ta sytuacja ukazuje nam także, wiele pozytywnych stron. Większa ilość czasu sprawia, że możemy na spokojnie pochylić się nad tworzeniem i projektowaniem nowych kolekcji na kolejny sezon. A jest to praca twórcza, której zwiększona ilość czasu bardzo służy. Jeszcze nigdy nowe wzory nie były tak wymuskane, jak te, nad którymi aktualnie pracujemy. Będzie więc w czym wybierać, gdy już wszystko powróci do normalności.  

Wiele klientek przełożyło swoje śluby na jesień lub na kolejny rok (co jest absolutnie zrozumiałe i tego się spodziewałyśmy). Staramy się więc komunikować klientkom, aby rezerwowały sobie, w tym momencie, terminy przyszłych realizacji – jest to jedyny sposób na to, abyśmy były w stanie, później zrealizować zamówienia, ponieważ naszą biżuterię ślubną wykonujemy ręcznie. Na szczęście, nasze dziewczyny to najlepsze klientki na świecie, dzięki czemu wszystko, na razie, układa się dobrze i przyszłe terminy mamy sprawnie rezerwowane, a część z tych zamówień, już jest u swoich właścicielek.

Nigdy nie miałyśmy problemu z negocjowaniem cen – teraz również go nie mamy. Może dlatego, że marketing oparty na obniżaniu cen, nigdy nie był wpisany w naszą strategię. Wolimy zaserwować dziewczynom wyższą wartość i absolutnie wyjątkowy produkt, niż obniżać cenę, kosztem jej jakości. Taki dotyk luksusu – w dniu ślubu – bardzo sobie nasze klientki cenią – i my również. Ale oczywiście, nie zapominamy tak całkiem o promocjach, ponieważ raz w roku, z okazji urodzin naszej marki, organizujemy wyprzedaż biżuterii – i to jest taki czas – właśnie dla dziewczyn, które mogą przyjść i upolować sobie błyskotki w niższych cenach.

PiLLow Desig
PiLLow Desig

PiLLow Design – To autorska pracownia biżuterii ślubnej, skrojonej i szytej na miarę. Marka została powołana do życia w 2009 roku i od tego czasu, kradnie serca Panien Młodych, serwując im luksusową, designerską biżuterię ślubną z efektem – WOW. Krokiem milowym, w działalności marki, było otwarcie stacjonarnego butiku ślubnego z biżuterią Perfect Day by PiLLow Design. Butik mieści się w klimatycznym wnętrzu stuletniej kamienicy, w centrum Lublina. Tak wyjątkowe miejsce stało się wymarzonym tłem dla naszej działalności, ponieważ kochamy nie tylko piękne przedmioty, ale również – miejsca z duszą. W butiku Perfect Day serwujemy Pannom Młodym wyjątkowe akcesoria do włosów i dodatki ślubne. Nasza oferta obejmuje dwie linie produktowe – klasyczną biżuterię ślubną (z najwyższej jakości cyrkonii jubilerskich) – dla fanek tradycyjnych dodatków oraz – projektowaną biżuterię ślubną z pracowni PiLLow Design, specjalizującej się w kreowaniu dodatków, w technice haftu sutaszowego oraz biżuterii ślubnej i ozdób do włosów w stylu boho chic.

Strona: www.pillow-design.pl

Facebook: www.facebook.com/PiLLowDesign

Instagram: www.instagram.com/_pillowdesign_


Agencja ślubna, Wedding Planner, Konsultant ślubny

Justyna Lewandowska-Bratek: Obecna sytuacja, związana z pandemią, całkowicie zmieniła moje plany, mające związek z rozwojem firmy. Wszystkie planowane śluby i imprezy okolicznościowe zostały wstrzymane. Ciężko jest zaplanować jakiekolwiek działania związane z organizacją ślubów i wesel, ponieważ nikt nie wie, jak długo potrwa obecna sytuacja. Wychodząc naprzeciw potrzebom Młodych Par, które obecnie mają ograniczony budżet i chcą same zorganizować swój ślub i wesele –przeniosłam część moich usług online. Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo stresująca, dlatego uważam, że powinniśmy się wpierać. Wystartowałam z cyklem porad: „Just Wedding Advice: jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku”. Co tydzień, na moim fanpage’u i na blogu, zamieszczam praktyczne wskazówki, dzięki którym organizacja ślubu i wesela stanie się łatwiejsza. Widząc, jak dużo osób sięga po powyższe porady, zdecydowałam się napisać e-booka: „Sekrety Wedding Plannera: jak zorganizować ślub i wesele krok po kroku”. Pomagam w nim przejść Młodej Parze przez trzydzieści kroków do wesela marzeń. Zamieściłam w nim wiele porad, inspiracji i wskazówek ekspertów z branży ślubnej (m.in. florystyki, fotografa i instruktora pierwszego tańca). Dodatkowym bonusem są checklisty, tabela budżetowa do rozliczeń z podwykonawcami oraz harmonogram dnia ślubu i wesela. Uważam, że osoby, które nie mogą z różnych względów skorzystać z profesjonalnej pomocy Konsultanta ślubnego, powinny mieć możliwość innego rodzaju pomocy. Dlatego też – uruchomiłam indywidualne konsultacje online oraz webinary. Na moim fanpage’u, Młode Pary same decydują, jaka tematyka webinaru ich interesuje i o czym chcieliby posłuchać w najbliższym czasie. Każdego dnia, staram się dopasowywać do nowej sytuacji i wpierać innych najlepiej jak potrafię.

Justyna Lewandowska-Bratek
Justyna Lewandowska-Bratek

Justyna Lewandowska-Bratek – Właścicielka agencji ślubnej Just in Love Weddings&Events. Certyfikowana Wedding Plannerka. Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Przez jedenaście lat pracowała jako analityk biznesowy i marketingowiec, w jednej z największych korporacji na świecie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców. W czasie wolnym tancerka tańca brzucha, podróżniczka, wolontariuszka i zapalona uczennica hieroglifów.

Strona WWW: www.justinlove.pl

Facebook: www.facebook.com/justinloveweddings

Instagram: www.instagram.com/justinloveweddings

Ślubne dekoracje – florystyka

Mówi Aleksandra Goczling-Zacharjasz: Jako florystka i osoba, która zajmuje się dekoracjami kościołów czy sal weselnych, byłam i nadal jestem w stałym kontakcie z swoimi klientami. Obecna sytuacja związana z pandemią w negatywny sposób, wpłynęła na całą branże ślubną – nie tylko pod względem materialnym ale także psychicznym. Myślę, że każdy z nas zastanawiał się, jak to długo potrwa i co będzie dalej. Okres wiosenno-wakacyjny jest zawsze bardzo pracowity. Praktycznie co weekend odbywały się różne śluby czy wesela. Nikt nie wiedział czego się spodziewać. Osoby, które miały brać ślub w kwietniu były przerażone, sytuacja wielu z nich pokrzyżowała im plany.

Obecnie większość Panien Młodych nie odwołuje zamówionej dekoracji czy bukietu ślubnego. Część z nich przesunęła termin na okres wakacji lub na jesień. Zdarzają się sytuacje, w której Pary Młode decydują się na ograniczenie listy gości do 50 osób. Wiem, że to nie jest dla nich łatwy czas i staram się doradzić i pomóc w miarę moich możliwości. Znam Pary Młode, które zrezygnowały z wynajmu sali weselnej i przeniosły całe wesele do ogrodu. Myślę, że większość Par Młodych  czeka do ostatniej chwili z podjęciem jakiejś decyzji i liczy na to, że ich plany nie ulegną zmianie.  Myślę, że powoli wszystko wróci do normy.

Aleksandra Goczling-Zacharjasz

Kwiaciarnia Oleńka – powstała w 1998 roku w Miliczu. Dzięki współpracy z partnerskimi kwiaciarniami zrzeszonych w największej Sieci kwiaciarni w Polsce i Europie – dostarczają kwiaty do innych miast Polski oraz wielu krajów na całym świecie. Aleksandra specjalizuje się w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych bukietów ślubnych. Ma smykałkę do tworzenia cudownych dekoracji sal czy kościołów.

Strona: www.kwiaciarniamilicz.pl

Facebook: www.facebook.com/kwiaciarniaolenkamilicz

Instagram: www.instagram.com/kwiaciarniaolenkamilicz

A jak wygląda sytuacja u Was? Zdecydowałyście się na zmianę ślubnych planów?

Ewelina Salwuk-Marko

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Aleksandra jest pszczelarką - jej zawód intryguje i zaskakuje. Jak…