Jak prawidłowo dbać o brodę?

Jak prawidłowo dbać o brodę?

Obecnie panowie, w różnym wieku w wyjątkowy sposób dbają o swój wizerunek. Część z nich postawiła na bardzo modną w obecnych czasach – brodę. Dodaje ona nieco bardziej męskiego charakteru. Trzeba mieć świadomość, że broda tak jak włosy czy skóra potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Aby odpowiednio wyglądała, warto zastosować kilka trików dotyczących pielęgnacji bujnego zarostu. Jak prawidłowo dbać o brodę, by była powodem do dumy?

Zapuszczanie brody – czy warto?

Broda może stać się bardzo ważnym elementem męskiej aparycji. Jednak zawsze należy pamiętać o prawidłowej jej pielęgnacji, gdyż jeśli podejdziemy do tego w nieodpowiedni sposób, to pogorszy ona wizerunek mężczyzny. Wcale nie będzie zachęcała do bliższych relacji. Jeśli więc planujesz zapuścić zarost, to miej na uwadze fakt, że ważna jest tu cierpliwość oraz świadomość tego, że podczas jej zapuszczania również należy właściwie ją pielęgnować. Szczególnie wybierając odpowiednie kosmetyki naturalne do brody.

Jak prawidłowo dbać o brodę?

Dzięki temu, że popularność dłuższego, bujnego zarostu się zwiększa, obecnie dostępność kosmetyków i preparatów pomagających w pielęgnacji brody jest spora. Pamiętaj, aby zachować odpowiednią kolejność stosowanych zabiegów. Najlepiej jest zacząć od oczyszczenia zarostu lub brody. Możesz użyć do tego specjalnego płynu lub delikatnego szamponu. Potem należy go odpowiednio zmiękczyć za pomocą olejków do brody. Teraz czas na odpowiednią stylizację i ewentualne przycięcie pojedynczych włosków. Możesz to zrobić to sam lub udać się do odpowiedniego salonu zajmującego się stylizacją zarostu.

kosmetyki do brody

Pielęgnacja brody – odpowiednie kosmetyki naturalne

Olejki zmiękczające zarost są niezwykle istotnym elementem pielęgnacji. Są tak samo ważne, jak prawidłowo dobrany szampon. Dodatkowo olejek spełnia również kilka innych funkcji: zmiękcza zarost, zdecydowanie ułatwia stylizację oraz zachowuje właściwe nawilżenie skóry twarzy. Dzięki temu skóra, która znajduje się pod zarostem, nie łuszczy się i wygląda na zadbaną. Cechuje ją także charakterystyczny blask. Najskuteczniejszą formą stosowania produktów do pielęgnacji brody jest wmasowywanie ich w zarost. Najlepiej robić to co drugi dzień, bez potrzeby późniejszego spłukiwania.

Podczas dokonywania zakupów należy zwrócić także uwagę na produkty do stylizacji brody, które wyróżniają się zawartością naturalnych składników. Bardzo dobrze, gdyby miały w swoim składzie jaśmin, grejpfrut, drzewo sandałowe czy cytrynę. Produkty te z reguły są bezzapachowe, a także hipoalergiczne. Będą więc odpowiednie dla posiadaczy cery wrażliwej i alergicznej, podatnej na podrażnienia.

W przygotowaniu artykułu, pomogła firma lacarter.pl


Komentarze

komentarze