Jak wybrać odpowiedni becik dla niemowlaka?

becik dla niemowlaka

Becik dla niemowlaka to jeden z ważniejszych elementów wyprawki. Odpowiednio dobrany becik świetnie sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia malucha do karmienia, usypiania oraz do wszelkich codziennych czynności pielęgnacyjnych. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni rożek.

Jak wybrać idealny rożek dla niemowlaka?


Beciki są coraz bardziej popularne. Pomagają one bowiem dziecku zaadaptować się do nowych warunków, które nieco różnią się od tych, do których dziecko przyzwyczaiło się przez 9 miesięcy. Dzieci otulone becikiem znacznie lepiej śpią, szybciej zasypiaj, są nieco bardziej spokojne i czują się zdecydowanie bardziej komfortowo.  

Wybierz odpowiedni rodzaj usztywnienia i zapięcia

Kup beciki niemowlęce z odpowiednim rodzajem usztywnienia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rożków. Jedne mają zastosowane dodatkowe wkłady, inne nie. Wybierając ten konkretny należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby wkład nie był zbyt sztywny. W przeciwnym razie otulenie dziecka w sposób prawidłowy może okazać się niemożliwe. Najlepiej wybierać beciki z kokosową wkładką lub z wykorzystaniem pianki. Miękkie beciki bez wkładek zwykle są nieco tańsze, aczkolwiek nie gwarantują one aż tak wysokiego poziomu komfortu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy rodzice boją się jeszcze trzymać niemowlaka bez dodatkowej asekuracji.

Beciki zwykle dostępne są z zapięciem na rzepy lub zatrzaski albo z możliwością wiązania. Najlepszym rozwiązaniem jest to wykorzystujące zapięcie na rzepy. Częste rozpinanie i zapinanie rożka nie jest wówczas zbyt czasochłonne, jak w przypadku wiązania na sznureczek. Zatrzaski również są nieco bardziej czasochłonne, a dodatkowo rozwiązanie to często okazuje się wadliwe. 

Wybierz odpowiedni rozmiar i grubość

Wybierając becik zdecyduj się na odpowiedni rozmiar. Do dyspozycji kupujących najczęściej oddawane są rożki o wymiarach 75×75 lub 100×100, aczkolwiek istnieje również możliwość zamówienia becika na zamówienie, który będzie wówczas indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta. Kup beciki niemowlęce o odpowiedniej grubości dostosowanej do aktualnej pory roku. Grubsze beciki sprawdzą się jesienią i zimą, cienkie zaś latem i wiosną oraz w przypadku maluchów, które przebywają w domu. 

Artykuł sponsorowany

Share