Jak przygotować domowe biuro do home office?

Ze względu na ograniczanie kontaktu bezpośredniego z innymi osobami, obecnie skupiamy się głównie na pracy trybie home office. Do pracy zdalnej trzeba się jednak w odpowiedni sposób przygotować tak, by była ona efektywna. Podstawą tego jest sprawny Internet, ale również przygotowanie w odpowiedni sposób swojego stanowiska pracy. Czy da się zrobić domowe biuro?

Szybki Internet – podstawa home office

Gdy pracujemy w biurze, Internet zapewnia nam zwykle pracodawca lub mamy wykupiony korzystny pakiet dla firmy. Nie przejmujemy się zatem parametrami łącza, bo są one dostosowane do naszych potrzeb. W domu sytuacja może wyglądać nieco inaczej. Z punktu widzenia home office warto zdecydować się obecnie na szybki Internet. Światłowód jest wówczas najlepszym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na prędkość transferu danych, ale również stabilność.

Internet światłowodowy a wideokonferencje

Dlaczego tak bardzo ważne jest szybkie łącze internetowe? Otóż nie tylko ułatwia ono poszukiwanie informacji, pracę z aplikacjami czy też przesyłanie plików. Przy pracy biurowej istotny jest bowiem kontakt z innymi osobami, który mogą zapewnić nam programy do wideokonferencji. Telefon może nie być odpowiednim narzędziem, gdy chcemy się naradzić z większą grupą osób. Internet światłowód ułatwia przeprowadzanie wideokonferencji z wieloma osobami naraz. Możemy wówczas liczyć na to, że obraz, jak i głos w trakcie takiego spotkania wideo będzie przekazywany płynnie, bez ryzyka zacinania się czy rozłączenia.

Możemy to zauważyć na przykładzie programów telewizyjnych, w których eksperci udzielają wywiadów w formie zdalnej – przy zbyt wolnym łączu pojawiają się problemy z komunikowaniem pomiędzy rozmówcami, a cała transmisja zostaje zaburzona. Takie osoby korzystają często z łącza internetowego niedostosowanego do możliwości przeprowadzania konferencji wideo. Jeśli w naszej pracy często łączymy się w ten sposób ze współpracownikami, pakiet internetowy z łączem światłowodowym będzie najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie szukać szybkiego Internetu do home office?

Szybki Internet światłowodowy, idealny do home office, można znaleźć obecnie w ofercie wielu największych operatorów w Polsce. Takie oferty dostępne są na ich stronach internetowych. Wychodzą oni naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w związku z epidemią koronawirusa coraz częściej pracują zdalnie. Jednym z takich operatorów jest INEA. Dostępny w ofercie światłowód osiąga prędkość wielokrotnie większą niż 1 Gb/s. To łącze symetryczne, które zapewnia osiąganie tej samej prędkości zarówno przy pobieraniu, jak i wysyłaniu danych. To bardzo ważny aspekt przy pracy w trybie home office.

Przygotowanie stanowiska pracy a home office

Pracę w ramach home office ułatwi także przygotowanie w odpowiedni sposób stanowiska pracy. Osobny pokój z wydzielonym biurem, biurko z lampką, odpowiednio ustawiony fotel, dzięki któremu pozycja siedząca nie będzie obciążała kręgosłupa – to tylko najważniejsze elementy domowego biura, o których nie możemy zapomnieć.

Zadbaj również o odpowiednie ustawienie sprzętu komputerowego i ekranu, który powinien oddzielać przestrzeń zawodową od reszty domu. Ponadto zapewnij sobie wszystkie niezbędne do wygodnej pracy akcesoria – słuchawki z mikrofonem, myszkę komputerową, służbowy telefon. Pozwalają one nie tylko na wykonywanie pracy w sposób sprawny, ale zapewniają również spokój, który pozwala skupić się na swoich obowiązkach.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nitkowanie zębów jest tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, niż…