Jak przygotować się na specjalną okazję? Wersja domowa

wersja domowa

Istnieje wiele tutoriali w Internecie o nazwie „Get ready with Me”, czyli „Wyszykuj się ze mną”, jednak nie zawsze mamy czas na to, by oglądać kilkunasto- a nawet kilkudziesięcio-minutowy filmik na popularnym serwisie wideo. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na ten temat, w którym znajdą się kluczowe etapy w robieniu się na bóstwo w tym szczególnym dla nas okresie, gdy rzadko ruszamy się z domu.

Twarz mówi wszystko, czyli jak ukryć zmęczenie

Nawet jeśli spędzamy ten wyjątkowy wieczór w domu, aby makijaż był trwały i spektakularny w pierwszej kolejności musimy zadbać o pielęgnacji naszej cery. Nawilżona, odżywiona i zdrowa skóra jest w stanie dłużej utrzymać na sobie podkład, który przez odwodnioną skórę może być pochłonięty. Także, gdy mamy cerę przesuszoną, nasz makijaż szybciej się z niej zetrze. Wiedząc o tym, warto rozpocząć swoje szykowanie nawilżającą, a w zależności od skóry, także liftingującej i odżywczej maseczki. Tego typu produkty nazywane są także bankietowymi – są w stanie w szybki sposób ukryć zmęczenie i poszarzenie cery. Następnym krokiem powinien być dobry pod makijaż krem. Dopiero po tych etapach pielęgnacyjnych możemy przejść do wykonywania make-upu, który warto na koniec utrwalić sprayem wykończającym. 

Stylizacja, która sprawi, że poczujesz się świetnie

Gdy jesteśmy już zadowolone z naszego makijażu, który bez względu na techniki jego wykonania ma dobre podstawy w postaci odpowiedniej pielęgnacji, należy wybrać odpowiednią stylizację. Oczywiście na specjalną okazję najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka. Niezależnie od okazji jest to kreacja, w które zawsze wygląda się niezwykle kobieco odświętnie. W tym celu powinno się mieć w swojej garderobie kilka sukienek, które doskonale pasują do Twojej figury.

Przykładowo, jeśli Twoja sylwetka to jabłko, wybieraj kreacje, które podkreślą Twój największy atut, czyli szczupłe nogi oraz ładny dekolt. W tym przypadku warto także spróbować zakryć swoje niedoskonałości, czyli brzuch. Doskonale sprawdzi się zatem sukienka z marszczeniami po boku. Jeśli chodzi o figurę gruszkę, należy w pierwszej kolejności podkreślić talię, a nieco mniej nogi. Mając odpowiednie narzędzia w postaci sukienek, możemy zrobić naprawdę oszałamiające wrażenie bez dużego wysiłku.

Zaraz, zaraz… ale jaka to okazja?

W domu także możemy świetować różne wyjątkowe okazje. Możemy je nawet wymyslić.  Wystarczy odpowiedni zaplanowany czas. Są też takie momenty, w których nie potrzebujemy widowni. Stąd też, jeśli Twój partner poprosi Cię, żebyś wyszykowała się na kolację w domu, odbywającą się w Waszym salonie, wiedz, że może czekać na Ciebie na przykład pierśconki zaręczynowe. Jeśli jednak nie dostrzeżesz żadnego pudełeczka, nie czuj się zawiedziona – dobry wygląd może także wpłynąć na Waszą relację.

Jak widać samo wyszykowanie się na specjalną okazję, którą spędza się w domu, nie jest skomplikowane – wystarczy dobrać pod makijaż idealną pielęgnację, a na siebie idealną sukienkę. Są to elementy nierozłączne, by czuć się dobrze podczas uroczystości spędzanej nawet tylko we dwoje.

Aleksandra Podkówka-Poźniak

Share