Dlaczego warto zdecydować się na serwer Dell R640?

Dlaczego warto zdecydować się na serwer Dell R640

Wiele firm opiera swoją codzienną pracę na przepływie dużych ilości danych. Im większe przedsiębiorstwo, tym gromadzona baza informacji zwiększa się. Aby pracownicy mogli sprawnie i wydajnie wykonywać wszelkiego typu czynności, potrzebne jest wsparcie odpowiednich urządzeń. Serwer Dell R640 został stworzony z myślą, aby przepływ danych w obrębie firm był szybki i bezproblemowy.

Kiedy warto zdecydować się na serwer?

Rozwój technologii daje nam obecnie ogromne możliwości. Tworzone urządzenia wyposażone są w nowoczesne rozwiązania, dzięki którym pracownik wykonywać może swoją pracę w bardzo szybkim czasie. Obecnie nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić sobie realizacji wielu zadań bez wykorzystania wszelkiego typy urządzeń.

Serwery dedykowane są firmom, którym zależy na usprawnieniu swojej pracy. Szybsze wykonywanie zadań pozwala na maksymalną optymalizację czasu. Wiąże się to natomiast ze zwiększeniem zysków w firmie.

Dlaczego warto zdecydować się na serwer Dell R640

Serwery mogą mieć różną budowę – typu rack bądź tower. W zależności od potrzeb oraz preferencji przedsiębiorstwa, należy wybrać odpowiedni rodzaj. Serwery rackowe przeznaczone są do szaf serwerowych, które umieszczone są zazwyczaj w specjalnie do tego celu stworzonych pomieszczeniach. Nośniki te spotkać możemy najczęściej w dużych firmach, w których dane gromadzone są w ogromnych liczbach. Urządzenie to ma płaską budowę i kompaktowy kształt. Serwer tower przypomina natomiast kształtem tradycyjny komputer PC – stoi zatem samoistnie, nie jest umieszczany w szafach serwerowych.

Cechy serwera Dell R640

Model Dell R640 dedykowany jest średnim oraz dużym firmom. Urządzenie wyposażone jest w procesor serii Intel Xeon SP (Scalable Processors) oraz pamięć RAM taktowaną zegarem 266 MHz. Dodatkowym atutem nośnika jest możliwość umieszczenia dwóch procesorów tego typu. Wówczas urządzenie posiadać będzie 56 rdzeni obliczeniowych i 24 moduły pamięci operacyjnej – ta natomiast ma 12 modułów nieulotnej pamięci NVDIMM.

Nowej generacji kontroler H740P (zawierający 8 GB pamięci podręcznej) pozwala na szybkie zbudowanie zabezpieczonej przestrzeni dyskowej. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania modułu rozruchowego z 1 lub 2 dyskami M.2 z 240, lub 480 GB pojemności.  Serwer wyposażony jest również w kontroler iDRAC9 – za jego pośrednictwem możliwe jest zdalne zarządzanie sprzętem, niezależnie od miejsca. Wystarczy wówczas dostęp do internetu. Maksymalna ciągłość pracy i niezawodność sprawiają, iż nośniki Dell bardzo chętnie wybierane są przez firmy, niezależnie od charakteru branży, w jakiej działają. 

Artykuł sponsorowany

Share