Jak radzić sobie z infekcjami okolic intymnych?

Infekcje intymne zdarzają się niestety większości kobiet i mogą się pojawić nawet kilka razy w roku. Symptomem infekcji jest swędzenie, pieczenie, szczypanie. Rozwój infekcji prowadzi do odczuwania bólu w dole brzucha. Wargi sromowe mogą być opuchnięte i zaczerwienione. Na bieliźnie obserwujemy również inną wydzielinę niż normalnie.

Infekcji intymnych nie należy ignorować

Nasze babcie i mamy stosowały domowe sposoby na dolegliwości intymne. Jednak obecnie nie poleca się ich, ze względu na różnorodność infekcji (każda wymaga innego leczenia). Problemów natury intymnej nie można bagatelizować, gdyż mogą prowadzić do bezpłodności. Ponadto brak odpowiedniej reakcji, powoduje dyskomfort w codziennym życiu.

Jak dbać o okolice intymne?

Codzienna higiena przy użyciu odpowiednich środków kosmetycznych i medycznych, chroni w znacznym stopniu przez infekcjami. Poleca się sięgać po kosmetyki, które nie zawierają mydła, parabenów czy barwników. Gdyż mogą one powodować podrażnienia i uczulenia. Godnymi uwagi są produkty Vagisil. Wszystkie produkty można znaleźć na stronie http://www.my-vagisil.pl/. Do codziennej pielęgnacji warto używać płynu do higieny intymnej. Pomaga on utrzymać ph na właściwym poziomie, działa antybakteryjnie i eliminuje nieprzyjemny zapach. Jeśli występuje pieczenie i świąd zastosuj Vagisil krem aktywny do higieny intymnej. Nie tylko odczujesz ulgę w krótkim czasie, ale krem chroni miejsca intymne przed pogłębieniem infekcji. Jeśli odczuwasz ból w trakcie stosunku, co jest wynikiem niedoboru śluzu w pochwie, sięgnij po nawilżający żel. Dzięki temu unikniesz pieczenia i podrażnień.

Nie jesteśmy w stanie się uchronić przed wszystkimi infekcjami, bo mogą one być wynikiem reakcji alergicznej na proszek, zażywania leków, pływania w basenie czy korzystania z publicznej toalety. Jednak używanie każdego dnia odpowiednich kosmetyków z pewnością zmniejszy ilość infekcji intymnych, jakie nas dopadają.

Materiały prasowe

Share