Jak rozwijać swoje zainteresowania i poznać nowych ludzi?

Samotność to w dzisiejszych czasach problem dotyczący wielu osób. Ludzie są coraz bardziej zamknięci w sobie, nieśmiali i mają kłopoty z zawieraniem znajomości.

Wielu z nich poświęca wolny czas różnego rodzaju pasjom, takim jak malowanie, wyroby hand made, gry komputerowe. A gdyby tak połączyć te dwie kwestie – rozwijanie swoich zainteresowań i poznawanie nowych ludzi?

Konsekwencje samotności

Już wiele lat temu John Donne trafnie stwierdził, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. To prawda, życie dla siebie samego zupełnie traci sens. Potrzebujemy towarzystwa innych ludzi, rozmowy z nimi, a także dotyku. Zdarza się, że niektórzy świadomie wybierają samotność, gdyż jest ona bezpieczniejsza – można w ten sposób uniknąć krytyki czy wymogów innych osób. Czy to dobry sposób na życie? Co się dzieje z człowiekiem, który zbyt wiele czasu przebywa w samotności? Zaczynają go dręczyć myśli, których nie może się pozbyć, często negatywne. Im dłużej trwa w tym stanie, tym trudniej będzie mu się z niego wyrwać. Takie osoby mają dużą skłonność do depresji i użalania się nad sobą.

Zajmująca pasja jako lek na depresję

Aby nie poddać się negatywnym myślom, osoby samotne powinny znaleźć sobie ciekawe, zajmujące czas zajęcie. Dla niektórych może to być gotowanie wymyślnych dań, dla innych nauka języka obcego lub odkrywanie tajników fotografii. Każdy z pewnością znajdzie pasję, która będzie go fascynowała i którą będzie chciał rozwijać. Zdobywanie nowych umiejętności dodaje pewności siebie i zajmuje czas, dzięki czemu samotność przestaje być tak dokuczliwa.

Nowe znajomości

Własna pasja ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę – dzięki niej, można pokonać nieśmiałość i poznać nowych ludzi! W jaki sposób to zrobić? Wystarczy poszukać osób, które mają podobne zainteresowania. Można to zrobić przez internet, na przykład na portalach tematycznych i forach specjalistycznych, ale lepszym sposobem są spotkania „na żywo”. Można to zrobić, zapisując się do klubu łączącego pasjonatów lub uczestnicząc w warsztatach, na których można rozwijać swoje umiejętności. To najprostszy sposób na poznanie nowych ludzi i zawarcie interesujących znajomości.

Samotność a związki

Ludzie, którzy borykają się z problemem samotności, mają trudności z odnalezieniem swojej drugiej połówki.Takie osoby w szczególności powinny przełamać swoje obawy czy niechęć i zacząć spędzać więcej czasu wśród ludzi. Nawet zwykły spacer z psem może stać się okazją do poznania kogoś. Osoby które są szczególnie nieśmiałe, bądź nie mają zbyt wiele czasu wolnego, mogą skorzystać z pomocy coraz popularniejszych internetowych portali randkowych. To łatwy sposób na poznanie innych samotnych osób w swojej okolicy.

Po raz kolejny przydatna może się okazać także własna pasja – uczęszczając na warsztaty, kursy czy uczestnicząc w różnego rodzaju imprezach tematycznych, łatwiej jej zawrzeć nowe znajomości, a nawet spotkać swoją miłość! To świetna metoda dla osób, które na co dzień są raczej zamknięte w sobie i nie radzą sobie z zawieraniem nowych znajomości. W ten sposób mają większe szanse na związek z drugą osobą, która w dodatku ma podobne zainteresowania!

Notka autorska
Artykuł został przygotowany przy współpracy z redaktorami portalu samotnosc.org.pl
Share