Jak skutecznie myć twarz?

Jak skutecznie myć twarz?

Szybkie mycie twarzy wodą z mydłem nie przyniesie raczej oczekiwanego efektu. Po pierwsze dlatego, że trudno wtedy mówić o dogłębnym oczyszczaniu, po drugie ze względu na to, że woda i mydło są niezwykle silnie wysuszające. Jak skutecznie myć twarz, żeby było to maksymalnie skuteczne?

Jak skutecznie myć twarz?

O dokładnym zmywaniu zanieczyszczeń z twarzy należy pomyśleć dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Nakładanie porannego makijażu lub wieczornego kremu bez dokładnego umycia twarzy nie ma większego sensu – może tylko zaszkodzić cerze. Zwłaszcza wieczorne usuwanie zanieczyszczeń jest szczególnie ważne, inaczej skóra nie będzie mogła się zregenerować.

Twarz należy myć specjalnymi kosmetykami. Zmywa się je suchym wacikiem, wodą termalną czy płynem micelarnym lub po prostu wodą – wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby twojej cery.

Kosmetyki do mycia twarzy

Wybierając kosmetyki do mycia twarzy, także trzeba zwrócić uwagę na potrzeby cery. Bardzo ważne jest, by skóra mogła się dobrze detoksykować, regenerować i bronić przed atakiem czynników zewnętrznych.

Dokładnie sprawdzaj skład kosmetyków do mycia twarzy. Do wyboru masz mleczka, płyny micelarne, żele i peelingi. Te pierwsze idealnie sprawdzają się w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień, peeling natomiast, zwłaszcza ziarnisty, powinien być stosowany rzadziej, jako osobny zabieg pielęgnacyjny. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się też olejek do mycia twarzy i ciała.

A może olejek do mycia twarzy?

Olejowanie włosów na stałe weszło do naszego codziennego rytuału pielęgnacyjnego – teraz czas na olejowanie twarzy. Olejek myjący do twarzy i ciała ma to do siebie, że bardzo intensywnie nawilża, a to przecież najważniejsze zadanie każdej pielęgnacji. Na dodatek warto wiedzieć, że olejek myjący do twarzy dobrze usuwa także wszelkie zanieczyszczenia, również z resztek makijażu i kurzu. Najskuteczniej działa jednak w kwestii usuwania sebum – tłuszcze w końcu najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach.

Olejek do mycia twarzy i ciała to bardzo delikatny sposób na usuwanie zabrudzeń. Sprawdza się w przypadku osób o mocno wysuszonej cerze. Ponadto olejki regulują łojotok, zmniejszając poziom wydzielania sebum.

Olejek do mycia twarzy i ciała można stosować bardzo łatwo. Idealnie dobraną do potrzeb skóry mieszaninę olejów nakłada się dłońmi na twarz podczas krótkiego masażu. Następnie należy zmyć je ciepłą wodą, delikatnie przykładając ręcznik do twarzy na kilkadziesiąt sekund, miejsce przy miejscu. Dzięki temu olejek nie pozostawi tłustego filmu, ale intensywnie nawilży i zacznie dogłębnie działać.

Materiał zewnętrzny


Komentarze

komentarze