Świeża i matowa cera każdego dnia! Dobry krem matujący!

matowa cera

Problemy z przetłuszczającą się miejscami cerą dotykają bardzo wielu kobiet. Są one spowodowane zmianami hormonalnymi w okresie dojrzewania i nadprodukcją sebum. Dobry krem matujący to ratunek dla każdej osoby, która próbuje pokonać problem błyszczącej się cery na co dzień. Jakie cechy posiada krem matujący i jak należy go aplikować na skórę?

Dlaczego skóra tłusta potrzebuje specjalnych kosmetyków?

Dermokosmetyki do skóry tłustej mają nie tylko działanie matujące, ale również nawilżające. Skóra przetłuszczająca się bardzo często jest pod tym względem zaniedbana, dlatego jej pielęgnację należy zacząć właśnie od lekkiego nawilżenia dla utrzymania prawidłowych procesów komórkowych wewnętrznych warstw skóry. Dobry krem matujący będzie miał właściwości sebo-regulujące, czyli bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie łojotoku. Tym samym spowoduje matowienie skóry i utrzyma ten efekt przez długi czas. Krem matujący nie byłby skuteczny, gdyby działał tylko przez chwilę. Dla kobiet ze skórą przetłuszczającą bardzo istotne jest jego długotrwałe oddziaływanie.

Jak działa dobry krem matujący?

Prawidłowe, lekkie nawilżenie skóry jest podstawą działania kremu matującego dobrej jakości. Ma on też właściwości regulowania nadmiaru wydzielanego sebum, przez co skóra tuż po aplikacji staje się bardziej matowa. Dobry krem matujący będzie szybko się wchłaniał i nie będzie pozostawiał tłustego filmu na skórze. Dzięki temu jego stosowanie jest idealne pod makijaż. Lekkie nawilżenie sprawi, że warstwa podkładu do makijażu nie będzie zanadto wysuszała skóry, co może powodować dodatkowe, nieprawidłowe wydzielanie sebum. Matowienie spowoduje, że makijaż zostaje lepiej wyeksponowany, a także – że będzie można nałożyć go mniejszą warstwę, z korzyścią dla zdrowia cery. Krem matujący oprócz zmniejszania warstwy łoju na powierzchni skóry działa również wygładzająco – zmniejsza widoczność porów i tym samym sprawia, że skóra wydaje się gładsza i bardziej świeża.

Krem matujący – regularne stosowanie

Bardzo istotne jest, aby dobry krem matujący stosować nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Po dokładnym oczyszczeniu skóry rano i przed nałożeniem makijażu – aby był on bardziej trwały i efektowny. Dodatkowo warto go używać także wieczorem po oczyszczeniu twarzy – aby z dnia na dzień coraz bardziej regulować nadmiar wydzielania sebum. Stosując odpowiednie dermokosmetyki matujące, można upiększać swoją cerę każdego dnia, pozbywając się jej najbardziej uciążliwego problemu!

Materiał zewnętrzny


Komentarze

komentarze