Modne ubrania w niskich cenach – jak szukać rabatów i wyprzedaży?

Wiele osób poluje na ubrania w okazyjnych cenach. Pierwotny koszt zakupu jest zwykle dość wysoki – dotyczy to w szczególności markowych produktów o podwyższonej jakości. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać majątku na trwałą, funkcjonalną, a zarazem modną odzież. Akcje promocyjne to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet lub nie lubią wydawać zbyt dużo.

Przeceny posezonowe

Chcąc zaoszczędzić na zakupie ubrań warto jest myśleć przyszłościowo. Oczywiście nie zawsze jest to łatwe, gdyż ciężko przewidzieć, co będzie podobać nam się w przyszłym sezonie. Na posezonowych wyprzedażach warto jest więc polować na klasyczne modele, czyli takie, które zawsze mamy w swojej szafie

  • Wyprzedaże letnie pojawiają się zwykle pod koniec lipca.
  • Największe okazje upolujemy w sierpniu.
  • Kolekcje zimowe zwykle wyprzedawane są już po Bożym Narodzeniu.
  • Najwyższe zniżki obowiązują w styczniu oraz lutym.
  • Nie brakuje również przecen jesiennych (koniec września-październik), czy też wiosennych (kwiecień-maj). 

Zakup odzieży na wyprzedażach posezonowych ma wiele plusów. Kultowe produkty renomowanych marek można zakupić nawet 50-70% taniej (w ostatniej turze wyprzedaży). Trzeba jednak liczyć się z tym, że najlepsze ubrania sprzedają się w ekspresowym tempie. Ponadto w sklepach stacjonarnych zwykle panuje spory tłok, a także bałagan. Dotyczy to nie tylko sieciówek.

Akcje promocyjne

Akcje promocyjne zwykle organizowane są kilka, a nawet kilkanaście razy w roku. Wszystko zależy od polityki danego sklepu.

Z pewnością niższych cen należy spodziewać się w okolicy:

  • 5 grudnia (dzień darmowej dostawy)
  • 6 grudnia (Mikołajki)
  • Black Friday (w 2019 roku wypada on 29.11)
  • Cyber Monday (w 2019 roku wypada on 02.12)

Oczywiście okazji do tego, aby zaoszczędzić jest o wiele więcej. Właśnie dlatego należy być na bieżąco z ofertami interesujących nas sklepów. Trzeba zaznaczyć, że zniżki 10-30% pojawiają się systematycznie.

Nie należy zapominać o kodach zniżkowych, które można dostać za zapisanie się do Newslettera. Najczęściej można wykorzystać je jedynie online, jednak nie jest to reguła. Ponadto wiele sklepów oferuje indywidualne kody rabatowe np. z okazji urodzin.

Warto wspomnieć o weekendach zniżek – w tym przypadku kody rabatowe można znaleźć w wybranych czasopismach. Musimy wyciąć odpowiedni kupon, aby dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym. Nieco łatwiej jest w przypadku e-sklepów. Zwykle nie musimy kupować gazety, gdyż kody są powszechnie dostępne w sieci.

Bądź na bieżąco!

Mogłoby się wydawać, że polowanie na promocje jest uciążliwe. Ciężko śledzić jest kilkanaście różnych witryn internetowych – na co dzień zwykle nie mamy tak dużej ilości wolnego czasu. Właśnie dlatego warto jest korzystać ze stron, które stanowią zbiór okazji cenowych.

Świetnym przykładem jest portal Wydawaj Dobrze. Jako przykład można podać adres: https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/zalando-lounge – znajdziemy tutaj spis wszystkich okazji oraz kodów rabatowych. Dodatkowo możemy przejrzeć również oferty zakończone. Plusem jest fakt, że zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie znajdują się szczegóły regulaminu danej okazji, czy też przeceniony asortyment. W przypadku kodów zniżkowych należy kliknąć jedynie w przycisk „Pokaż kod”.

Warto dokonać rejestracji – każdy użytkownik może stworzyć listę swoich ulubionych sklepów. Przy każdej ofercie znajduje się serduszko, które umożliwia „zapisanie” upatrzonych zniżek i promocji. Zakupy staną się nie tylko tańsze, ale również łatwiejsze i przyjemniejsze. To fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią przepłacać.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Problemy z przetłuszczającą się miejscami cerą dotykają bardzo wielu kobiet.…