Zabawki dla metody Montessori – zobacz z czego warto skorzystać!

Zabawki dla metody Montessori

Według założeń metody Montessori wszystkie dzieci, od urodzenia, nastawione są na własny rozwój, osiągnięcie niezależności oraz przejście od dzieciństwa do dorosłości. Metoda ta przychodzi z pomocą dzieciom. U jej podstaw znajduje się szanowanie naturalnej indywidualności każdego dziecka, w kwestii rozwoju fizycznego, umysłowego, duchowego i emocjonalnego oraz kierowaniu go do całościowego wzrostu. Jakie zabawki dla metody Montessori będą najlepsze?

Obecnie rynek jest bogaty w ofertę zabawek skutecznie wspierających rozwój metodą Montessori. W nich nic nie jest oczywiste. To dziecko dostaje zestaw, z którego tworzy zabawkę metodą prób i błędów. Następnie uczy się z niej korzystać i w ten sposób nabywa nowe umiejętności. Zabawki edukacyjne dla dzieci dostępne są na Gruchotki

drewniane klocki magnetyczne
Drewniane klocki magnetyczne gruchotki.pl

Metoda Montessori – optymalny rozwój dziecka

Dzieci w swoich pierwszych latach życia uczą się znacznie szybciej i chętniej, dlatego rozwijanie ich umiejętności powinno rozpocząć się możliwie jak najwcześniej. Dydaktyczne pomoce Montessori to zabawki ekologiczne dla dzieci. Są piękne i przyjazne dla dziecka. Dzięki nim nauka nowych rzeczy jest przyjemnością, świetną zabawą oraz fantastyczną przygodą.

Pomoce Montessori – charakterystyka

Odpowiednio dobrane pomoce mogą przynieść rewelacyjne efekty. Przyspieszają rozwój dziecka, uczą je samodzielności, kształtują wyobraźnię, a także umiejętność logicznego myślenia. Zabawki drewniane dla dzieci posiadają klasyczne i nieskomplikowanym projekty. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, pięknymi barwami. Drewniane klocki należą do bezpiecznych, podczas użytkowania nawet przez najmłodszych.

Zabawki edukacyjne dla dzieci kształcą zmysły dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Przy ich pomocy jest ono w stanie wykorzystać swoje naturalne predyspozycje. Zachęcają do zabawy, podczas której wykorzystywane są umiejętności rozpoznawania kształtów, liczenia i zapamiętywania. Dzieci wiedzione naturalną ciekawością i chęcią poznawania świata znacznie szybciej przyswajają wiedzę.

zabawki ekologiczne dla niemowląt
Zabawki ekologiczne dla niemowląt gruchotki.pl

Zabawki Montessori wspomagają naukę w naturalny i bezstresowy sposób. Przy ich wykorzystaniu szkolimy umiejętności wykorzystywane podczas codziennych czynności, takich jak zapinanie guzików, porządkowanie ubrań czy też wiązanie sznurowadeł. W ten sposób nasze maluchy są znacznie bardziej samodzielne, ale także łatwiej odnajdują się w przedszkolu czy w szkole.

Dzięki zastosowaniu metody Montessori najmłodsi mogą rozwinąć wiarę we własne siły, uczą się funkcjonować wśród rówieśników oraz bycia samodzielnym i skoncentrowanym. Dzięki ofercie Gruchotki mamy możliwość zadbania o wszechstronny rozwój dziecka.

Artykuł sponsorowany

Share