Jak spędzić Dzień Kobiet w Krakowie?

Spędzeniu przyjemnych chwil w Krakowie sprzyja wyjątkowa uroczystość, jaką jest Dzień Kobiet. To kojarzące się niektórym jednoznacznie z poprzednim ustrojem święto ma obecnie zupełnie inny wymiar. Wymiar miłości, życzliwości, poszanowania lub po prostu sympatii dla wszystkich osób Płci Pięknej. Tego wyjątkowego dnia w Krakowie na każdym rogu kupić możemy świeże, żółte tulipany, by podarować je najważniejszej dla nas niewieście lub po prostu przypadkowej osobie spotkanej na ulicy – spacerującej dziewczynie, pani ekspedientce czy kelnerce w jednej z licznych krakowskich restauracji.

Kraków to miasto magiczne. Jego cudowna, naszpikowana historią atmosfera zachęca, aby to właśnie w tym mieście spędzić najwspanialsze chwile swego życia, od podniosłych i ważnych świąt po drobne, kameralne uroczystości. Ze względu na swą historyczną wagę to właśnie w Krakowie odbywają się takie uroczystości, jak obchody Święta Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja. Jako miasto od wieków związane kulturą chrześcijańską kultywuje się tu też najpiękniejsze święta kościelne – Boże Narodzenie, Wielkanoc czy święto Wszystkich Świętych. W Krakowie odbywają się liczne imprezy „dla ciała”, a do takich zaliczyć można słynne Wianki w zakolu Wisły czy koncert sylwestrowy na Rynku. Romantyczny klimat miasta sprzyja także spędzeniu w Krakowie Walentynek lub Dnia Kobiet.

W jaki zatem sposób możemy spędzić w Krakowie to wyjątkowe święto? Co zrobić, aby krakowski Dzień Kobiet stał się niezapomnianą uroczystością wspominaną przez lata? Nie ulega wątpliwości, że w wyjątkowym mieście, jakim jest Kraków nie można narzekać na brak atrakcji. Mogą tu znaleźć coś dla siebie zarówno fani kultury i sztuki, jak i miłośnicy zabytków czy historii. Paleta wyboru jest ogromna i to tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy.

Propozycje dla Pań gustujących w kulturze

Dla osób, które odwiedziły Kraków w celu zażycia sporej dawki kultury doskonałym pomysłem jest zapoznanie się z repertuarem poszczególnych krakowskich instytucji kulturalnych. Oferują one szereg wydarzeń związanych właśnie z Dniem Kobiet, a na uwagę zasługują między innymi: koncert na klawesyn, bandoneon, harfę, dudy szkockie, dwa fortepiany oraz zespół instrumentów dętych w Filharmonii Krakowskiej, recital Aleksandra „Makino” Kobylińskiego specjalnie dla pań (z oferty sceny Ata) lub koncerty muzyki klasycznej w kościele św. Piotra i Pawła.

Dla Pań, które nie miały okazji odwiedzić nowo otwartego gmachu ICE, znajdującego się nieopodal ronda Grunwaldzkiego, doskonałym pomysłem będzie udział w koncercie Don Juan na Dzień Kobiet. Miłośnicy teatru mogą też wybierać wśród wydarzeń proponowanych przez Teatr Słowackiego, Teatr Stary czy Teatr Stu, a kinomaniacy powinni zapoznać się z repertuarem chociażby Kina Ars, Kina Pod Baranami czy Kina Kika.

Trochę szaleństwa? Czemu nie!

Kobietom lubiącym sport i odrobinę adrenaliny, które pragną spędzić swoje święto w sposób aktywny i niestandardowy, Kraków również oferuje szereg atrakcji. Miłośniczkom wodnego szaleństwa niewątpliwie sprawi przyjemność pobyt w Parku Wodnym, Basenie Korona czy jednym z obiektów Com-Com Zone(oferującym, prócz basenu, szereg wodnych atrakcji, grotę solną i sauny). Dla aktywnych Pań doskonałym pomysłem może okazać się też wizyta na siłowni (chociażby Gym Park), ściance wspinaczkowej czy strzelnicy. Wielką atrakcję stanowi także przelot słynnym krakowskim balonem, który pozwala na podziwianie panoramy Krakowa z zupełnie innej perspektywy. Przy sprzyjającej pogodzie można wybrać się na wycieczkę rowerową do Lasku Wolskiego, Tyńca lub w okolice Fortu Płaszów.

„Małe co nieco” dla łasuchów

Dla kobiet, które wyznają motto, że żadne, nawet najpiękniejsze święto, nie będzie udane z pustym żołądkiem, Kraków jest miejscem idealnym do spędzenia tego wyjątkowego, jedynego w roku dnia. To właśnie tu na każdym kroku – w Rynku, na Kazimierzu czy Podgórzu znajdują się liczne restauracje, kawiarenki czy koktajl-bary. Panom, którzy chcieliby sprawić swej wyjątkowej niewieście tego rodzaju przyjemność z pewnością przypadnie do gustu oferta Dynia Resto Bar, Cosa Nostra czy Mamma Mia. Po obfitym obiedzie warto wybrać się też na „coś słodkiego” – w tym wypadku w Krakowie prym wiodą Słodki Wentzl, Nowa Prowincja czy Sjesta Cafe.

Komfortowy nocleg to „wisienka na torcie”

Najważniejszym elementem każdego wyjazdu, o którym w żadnym wypadku nie należy zapomnieć jest rezerwacja apartamentu w Krakowie. Nierozważnie dokonany wybór miejsca noclegu może nas bowiem kosztować sporo nerwów i spowodować niepotrzebny niesmak we wspomnieniach ze spędzonego w Krakowie Dnia Kobiet. Warto więc zwrócić uwagę, by apartament taki był przede wszystkim schludny, cichy, wygodny i sprzyjający wypoczynkowi po aktywnie spędzonym dniu. Byłoby również dobrze, aby znajdował się on w niedalekiej odległości od miejsc, które pragniemy odwiedzić oraz miał przyjazne połączenie komunikacyjne z dworcem i lotniskiem.

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nowa polska moda: trendy i design w wiosennej odsłonie.