Jak ubierać się jesienią?

Jak ubierać się jesienią

Jesień to okres przejściowy, w którym wiele osób zastanawia się, jak ubierać się w chłodne dni. Nie daj zaskoczyć się pogodzie i zobacz, co warto nosić jesienią.

Nie bez powodu w okresie jesiennym łatwo o niespodziewane zachorowania. Pogoda panująca w tej porze roku jest bardzo zdradliwa, słońce za oknem może zmylić, a chłód panujący na dworze nie sprzyja zdrowiu. To właśnie z tego względu każdego roku zarówno dorośli jak i dzieci nie mają pojęcia, jakie ubrania będą najlepsze na jesień. W tym czasie jedni już sięgają po zimowe rzeczy, a niektórzy na siłę próbują jak najdłużej nosić letnią garderobę. I wbrew pozorom – ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest odpowiednie. Sprawdź, jaka garderoba sprawdzi się idealnie w okresie przejściowym.

Buty na jesień – jak wybrać najlepsze?

Raz słońce, raz deszcz, do tego wszechobecne błoto i uciążliwy wiatr. Takie warunki atmosferyczne są nie tylko zdradliwe, lecz również nie sprzyjają zdrowiu. W tym czasie buty na lato warto schować do szafy, ale po zimowe obuwie jeszcze nie warto sięgać. Chcąc zadbać o zdrowie i przede wszystkim komfort stóp, należy zdecydować się na dobrej jakości jesienne obuwie. Na szczęście w dzisiejszych czasach buty na jesień są łatwo dostępne, a mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla przykładu, na stronie https://www.cozyshoes.pl/ znajduje się solidne obuwie na jesień, które zarówno przepuszcza powietrze, jak i izoluje stopy od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Jakie ubrania na jesień wybrać?

O ile buty na jesień to sprawa dość prosta, o tyle odzież na okres przejściowy może sprawić nieco problemów. Kiedy lato się kończy przestaje być ciepło, a pogoda w ciągu dnia zmienia się co najmniej kilkukrotnie. Najczęściej w zimowej kurtce jest za gorąco, a letnie ubrania nie są w stanie zapewnić odpowiedniego ciepła. W trosce o zdrowie nie warto wzbraniać się przed wymianą garderoby. Podstawą jesiennej garderoby powinny być nie tylko przejściowe czapki, szaliki i cieplejsze skarpety, lecz również grubsze spodnie, nieco lżejsze koszulki i przede wszystkim odpowiedniej grubości kurtki (na przykład kurtki GEOX), w których bez względu na pogodę, temperatura ciała przez cały dzień pozostanie na optymalnym poziomie.

Garderoba na jesień dla sportowców

Sportowcy doskonale wiedzą, że uprawianie sportu jesienią zwiększa ryzyko zachorowania w tym okresie. Na szczęście dziś na rynku dostępna jest odzież dla sportowców na każdą porę roku. Aby uprawiać sport na świeżym powietrzu w okresie przejściowym wystarczą jedynie spodnie do uprawiania sportu, wygodny t-shirt, tradycyjna bluza sportowa, czapka, rękawiczki, a także dobre sportowe buty dobrane z uwzględnieniem rodzaju aktywności fizycznej. Nie należy jednak zapominać, że jesienią obuwie potrzebuje szczególnej ochrony. W tym celu doskonale sprawdzą się różnego rodzaju preparaty do czyszczenia butów, a także impregnaty, które zmniejszą negatywny wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych na obuwie.

Materiał partnera

Share