Jak wybrać idealny parawan nawannowy?

Wanna umożliwia niezwykle komfortową kąpiel, z dodatkiem soli kąpielowych czy innych produktów relaksujących. Dzięki temu w zaciszu własnego domu możesz odtworzyć warunki niczym ze SPA. Co jednak w przypadku, kiedy zależy ci na szybkim prysznicu? Wówczas przydatny okazuje się parawan nawannowy. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy!

Rodzaje parawanów nawannowych

Na rynku znajdziesz wiele modeli parawanów nawannowych. Przy ich wyborze przede wszystkim powinieneś kierować się możliwościami, jakie daje ci rozmiar twojej łazienki. Pamiętaj, że dodatek do wanny w postaci parawanu powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Jednocześnie dzięki niemu możesz stworzyć niepowtarzalne i oryginalne wnętrza. 

Postaw na modne parawany nawannowe i stwórz komfortową strefę kąpielową:

Parawan nawannowy ruchomy

Przesuwany wariant, to jedna z popularniejszych wersji ruchomych. Zazwyczaj jest to pojedyncze skrzydło (ale może być ich więcej, wówczas będziesz w stanie podczas prysznica stworzyć szczelną kabinę) przesuwane na wygodnych prowadnicach. Ponieważ przesuwają się po jednej linii, nie jest wymagane dodatkowe miejsce na skrzydła parawanu.  

Parawan nawannowy wahadłowy

W tej wersji najczęściej spotykane są modele jednoskrzydłowe z drzwiami, które nie są zbyt szerokie. W zależności od parawanu możesz otwierać je do środka lub na zewnątrz. Ze względu jednak na ruchome elementy taki parawan bywa niestabilny i może niezbyt dobrze chronić przed zachlapaniem. 

Parawan nawannowy harmonijkowy

Wykonany jest najczęściej z kilku skrzydeł, które, jak sama nazwa wskazuje, możesz złożyć niczym harmonijkę. Co istotne, do instalacji tego rodzaju parawanu nie potrzebujesz prowadnicy, więc montaż jest bezproblemowy i szybki. Do tego złożony parawan nie zajmuje dużo miejsca.

Parawan nawannowy stały

W tym przypadku skrzydło parawanu najczęściej wykonane jest ze szkła, umieszczonego w stałym profilu. Obecnie na rynku znajdziesz wiele modnych kombinacji – profile czarne matowe, w kolorze złota i chromowane.

parawan nawannowy

Na co zwrócić uwagę, wybierając parawan do wanny?

Parawan wannowy powinieneś dopasować do możliwości, jakie daje ci twoja łazienka. Jeśli do dyspozycji masz niewielką przestrzeń, dobrze sprawdzi się jednoskrzydłowy parawan stały lub ruchomy. W większych pomieszczeniach możesz zaszaleć z konstrukcją i wybrać parawan wahadłowy, złożony z kilku skrzydeł. 

Jednak rozmiar i opcja montażu to niejedyne elementy, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Zwróć również uwagę na:

  • Materiał wykonania – szkło hartowane to najlepszy wybór. Jest odporne na nagłe zmiany temperatury, wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a w razie rozbicia, rozpada się na drobne elementy, minimalizując ryzyko skaleczenia.
  • Powłokę ułatwiającą czyszczenie – taka powłoka znacząco upraszcza utrzymanie kabiny w czystości i zmniejsza ryzyko powstawania zacieków.
  • Materiał wykonania stelażu – upewnij się, że został on odpowiednio zabezpieczony przed korozją. 

Parawan nawannowy to praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce rezygnować z wanny, a jednocześnie chciałby od czasu do czasu wziąć szybki prysznic bez obaw, że zachlapie łazienkę.

Artykuł gościnny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
WOW Fashion to wydarzenie skupiające najważniejszych polskich (i nie tylko!)…