Jak wybrać koszulę męską w większym rozmiarze?

Jak wybrać koszulę męską

Koszule męskie to niezbędny element garderoby praktycznie każdego mężczyzny. Do wyboru są zarówno te nieco bardziej casualowe, jak i eleganckie koszule męskie. Oprócz stylu, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru koszuli, szczególnie w przypadku panów, którzy mają nieco bardziej rozbudowaną sylwetkę.

Duże koszule męskie 

Koszule męskie duże rozmiary to wyszukiwanie, które pojawia się dość często w sieci. Niestety koszula męska u bardzo wielu producentów kończy się na standardowej rozmiarówce. Dzisiaj jednak kolejni projektanci dostrzegają potrzebę stworzenia linii dla mężczyzn bardziej postawnych, o szerszym rozstawie barków, a także tych, którzy ogólnie mają bardziej postawną sylwetkę. Duże rozmiary koszul męskich nie muszą już oznaczać nieciekawych fasonów, przewidywalnych, nudnych wzorów. Warto więc poświęcić czas na poszukiwania i postawić na dopasowane koszule z długim i krótkim rękawem. Do wyboru są zarówno eleganckie, casualowe, jak sportowe koszule. 

Jak wybrać koszulę męską

Koszule męskie w dużych rozmiarach — dlaczego lepiej je wybrać? 

Niezależnie od tego, czy sięgasz po koszule męskie sportowe czy eleganckie, warto zadbać, aby były one idealnie dopasowane pod względem rozmiaru. Niektórzy panowie decydują się na zakup koszul bardzo dopasowanych, najczęściej co najmniej rozmiar za małych. Nie jest to dobrym pomysł, ponieważ taka męska koszula będzie się przede wszystkim źle układać na sylwetce, rozchodzić przy guzikach. To wszystko zaś będzie powodować nie tylko ogólny dyskomfort, lecz także sprzyjać tendencji do nieprzyjemnych otarć. Sama koszula zaś będzie się szybko niszczyć, bo naciągnięty stale materiał tracić szybko będzie swoje właściwości. Sprawdź koszule męskie w dużych rozmiarach i przekonaj się, że wybór może być naprawdę ciekawy.

Jak powinna prezentować się koszula męska?

Dobrze dobrana koszula męska z długim bądź krótki rękawem powinna zawsze dawać ciału odrobinę luzu. Oczywiście zbyt duża koszula to także nie jest dobry wybór, natomiast zarówno w barkach, jak i w talii powinien być zachowany pewien luz. Chodzi tutaj zarówno o estetykę, jak i swobodę ruchów. Nawet najbardziej elegancka koszula nie powinna krępować twoich ruchów. Chodzi o kilka centymetrów luzu, które sprawiają, że materiał idealnie układa się na sylwetce, dobrze wygląda także pod marynarką, ale jednocześnie pozwala ci cały czas swobodnie poruszać ciałem. W przypadku koszul męskich w większych rozmiarach osiągnięcie takiego efektu wymaga odpowiedniego kroju i fasonu, dlatego warto postawić na producentów, którzy specjalizują się w takiej konfekcji. 

Artykuł sponsorowany

Share