Na czym polega wolumetria twarzy?

wolumetria twarzy

Chcesz uwydatnia kości policzkowe? Podkreślić owal twarzy? A może zależy ci na ogólnej poprawie gęstości i elastyczności skóry twarzy? W każdym z tych przypadków doskonałym rozwiązaniem okazuje się zabieg wolumetrii twarzy. 

Na czym polega wolumetria twarzy? 

Zabieg wolumetrii twarzy polega przede wszystkim na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, a więc jednej z najskuteczniejszych substancji odmładzających i poprawiających ogólną kondycję skóry. Modelowanie twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala uwydatnić kształt twarzy, linię kości policzkowych, żuchwy, a wszystko to bez użycia skalpela. 

Kwas hialuronowy a modelowanie konturów twarzy 

Zabieg wolumetrii twarzy nie jest szczególnie inwazyjny. Kwas hialuronowy wprowadza się za pomocą igły lub kaniuli. Co ważne, pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast, ponieważ kwas podany pod skórę dość szybko rozpoczyna stymulowanie procesów regeneracyjnych. Wolumetrię poleca się jako zabieg przede wszystkim odmładzający. Świetne efekty wolumetria twarzy daje w przypadku okolic skroni, oczu oraz policzków.

Przy użyciu kwasu hialuronowego możliwe jest skuteczne i nieinwazyjne uzupełnienie ubytków w tkance podskórnej. W ten sposób możliwe jest nie tylko uwydatnienie kości policzkowych czy zwrócenie uwagi na wyraźniejszy owal twarzy, lecz także wypełnienie i zniwelowanie bruzd lub fałd, które mogą się pojawiać w wyniku zmniejszenia się ilości kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, a przez to utraty jej gęstości i elastyczności. Likwidacja tych ubytków przekłada się nie tylko na usunięcie dyskomfortu, jaki tego typu niedoskonałości mogą wywoływać, lecz także ogólną poprawę stanu skóry twarzy, jej wygładzenie, nawilżenie i głębokie odżywienie. 

Dla kogo zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, nie tylko sama wolumetria, ale i modelowanie policzków, głębokie odmładzanie skóry, to zabiegi dla wszystkich kobiet, które chcą w bezpieczny sposób opóźnić procesy starzenia się skóry. Kwas hialuronowy nie bez powodu jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych składników odmładzających wygląd skóry. Warto podkreślić, że jest on substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Z czasem jednak jego ilość w organizmie spada, a ponieważ to m.in. ta substancja odpowiada za elastyczność skóry, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są w stanie przywrócić właściwy kształt twarzy, podkreślić jej owal, a przede wszystkim poprawić ogólną kondycję skóry. 

Artykuł sponsorowany

Share